اتحادیه اروپا مرگ جورج فلوید را سوء استفاده از قدرت دانست
اتحادیه اروپا مرگ جورج فلوید را سوء استفاده از قدرت دانست
دیپلمات ارشد اتحادیه اروپا(سه‌شنبه) گفت، این نهاد از مرگ سیاه‌پوست آمریکایی که در بازداشت پلیس بود، "شوکه و وحشت‌زده" شده است و آن را "سوءاستفاده از قدرت" دانسته و نسبت به استفاده بیش از حد از زور هشدار می‌دهد.

دیپلمات ارشد اتحادیه اروپا (سه‌شنبه) گفت، این نهاد از مرگ سیاه‌پوست آمریکایی که در بازداشت پلیس بود، “شوکه و وحشت‌زده” شده است و آن را “سوءاستفاده از قدرت” دانسته و نسبت به استفاده بیش از حد از زور هشدار می‌دهد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، جوزپ بورل، ‌رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا به خبرنگاران گفت: ما هم مانند مردم ایالات متحده از مرگ جورج فلوید شوک‌زده و وحشت‌زده شدیم… تمام جوامع باید علیه استفاده بیش از حد از قوه قهریه هوشیار باشند.

بورل از مرگ جورج فلوید به عنوان رویدادی “بسیار بسیار غم‌انگیز” یاد کرد و گفت این مساله نشان‌دهنده “سوءاستفاده از قدرت” از سوی ماموران اجرای قانون است. او تاکید کرد: ما نژادپرستی از هر نوعی را محکوم می‌کنیم… ما به توانایی آمریکایی‌ها برای اتحاد و التیام بخشیدن به عنوان یک کشور اعتماد داریم.

رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا در ادامه تاکید کرد: زندگی همه مهم است، جان سیاه‌پوستان هم مهم است.

جورج فلوید ۴۶ ساله، یک سیاه‌پوست آمریکایی بود که در تاریخ ۲۵ مه پس از آنکه از سوی فردی به خرید با پول تقلبی متهم شده و تحت بازداشت قرار گرفت، با خشونت یک افسر آمریکایی که گردن او را با زانو می‌فشرد، خفه شد. مرگ دلخراش او که تصاویرش از سوی یک رهگذر در مینیاپولیس ایالت مینه‌سوتا ثبت شده، موجی از اعتراضات به خشونت پلیس و تبعیض علیه سیاه‌پوستان را در سراسر آمریکا به راه انداخته است. این خشونت با محکومیت بین‌المللی هم مواجه شد.