استاندار گیلان : رسانه ها سازوکار همدلی بین مردم، حاکمیت و دولت هستند
استاندار گیلان : رسانه ها سازوکار همدلی بین مردم، حاکمیت و دولت هستند
استاندار گیلان گفت : رسانه ها سازوکار همدلی و همراهی بین جامعه، دولت و حاکمیت هستند و بدون شک می‌توانند روح امید و شکوفایی را در کالبد جامعه بدمند و امروز بیش از هر زمان نیاز است در این راستا گام بردارند.

ارسلان زارع عصر پنجشنبه در پیامی به مناسبت هفدهم مردادماه سالروز شهادت شهید محمود صارمی و روز خبرنگاران افزود : خبرنگاری، حرفه ای بسیار شریف است و خبرنگارانی که به وظایف خود عمل می‌کنند، می‌توانند در جامعه تأثیرگذار باشند چنانکه در جریان مدیریت کرونا این امر را به نحو مطلوبی به منصه ظهور رساندند.

وی اظهار کرد : تلاشگران عرصه خبر و اطلاع‌رسانی که دل در گرو منافع ملی دارند، تنها به نقل و روایت رویدادها نمی‌پردازند بلکه با عشق به مردم و تلاش، واقعیت‌ها و ظرفیت‌های ملی را معرفی و مشکلات را منعکس می‌کنند.

وی در ادامه این مطلب، خبرنگاران مسئولیت‌شناس را که با شجاعت قابل تحسین، قدم در این مسیر حساس نهاده‌اند؛ مشاوران امین و ناصحان مشفق مدیران، مجریان و دیگر فعالان و کنشگران عرصه اجتماع دانست.

وی تصریح کرد : خبرنگاران و رسانه‌ها می‌توانند اطلاعات صحیح را به جامعه عرضه کرده و باعث آگاهی و تعالی جامعه شوند و از سوی دیگر واسطه خوبی بین جامعه، حاکمیت و دولت باشند تا در راستای رفع مشکلات، آنها را بیان نمایند.

وی در این پیام عنوان کرد : رسانه‌ها برای ایجاد نشاط در جامعه، حل معضلات و آسیب‌های اجتماعی نقش مؤثری دارند و پیش‌نیاز عبور از شرایط کنونی، حرکت در مسیر جلب رضایت و مشارکت مردم، ‌ ایجاد همبستگی و تقویت امید جامعه به آینده است.

زارع تصریح کرد : هر چه نخبگان، فعالان رسانه‌ای، گروه های اجتماعی و عموم شهروندان در این مسیر فعال تر باشند؛ بهتر می توان از تنگناهای پیش رو عبور کرد و در این امر نقش رسانه ها و خبرنگاران بسیار برجسته است.

وی در ادامه با بیان اینکه ما همواره از نقد سازنده و منصفانه رسانه ها استقبال کرده‌ایم، افزود :  زیرا معتقدیم انتقاد باید دلسوزانه و واقعی باشد و در کنار آن راهکار هم ارائه شود  و در عین حال انتظار می‌رود خبرنگاران به عنوان پرچمداران حقیقت و پاسداران روشنایی، از شرافت و حرفه خود حراست و مراقبت کنند.

استاندار گیلان،  رسالت اصحاب رسانه در این برهه زمانی که بدخواهان نظام و ملت با اهداف از پیش تعیین شده، ایران اسلامی را در یک جنگ تمام عیار اقتصادی قرار داده‌اند؛ دارای اهمیت مضاعف دانست.

وی در پیام عنوان کرد: اطلاع‌رسانی شایسته و جلب مشارکت افکار عمومی در دفاع از مصالح و منافع ملی، از مهم‌ترین وظایف امروز اهالی خبر است تا گام موثری در تحقق شعار جهش تولید برداشته شود.

نماینده عالی دولت در استان تصریح نمود : دولت‌ها براساس گستردگی وظایف و مسئولیت‌ها در هر دوره‌ای خدماتی را انجام می‌دهند و دولت‌های‌ یازدهم و دوازدهم نیز اهتمام ویژه‌ای در بخش‌های مختلف داشته و دستاوردهایی را به مردم تقدیم کرده است.

وی  افزود : از رسانه‌ها انتظار می‌رود این خدمات را براساس فرمایش امام خمینی (ره) که» هرکار کوچکی را که انجام می‌دهید باید مرتب به مردم اطلاع‌رسانی کنید تا مردم بدانند که چه کارهایی انجام می‌شود» و به فرموده رهبر معظم انقلاب که «خدمات دولت همانا دستاورد نظام محسوب می‌شود» به صورت صحیح و با حفظ امانت، در سال پایانی دولت به افکار عمومی با شیوه‌های مناسب منعکس کنند.

وی در پایان با تبریک این روز به اهالی رسانه و خبرنگاران استان از کوشش های بی وقفه آنان قدردانی کرد.