اعتراف عاملان اصلی حمله تروریستی راسک به صدور دستور عملیات از خارج کشور
اعتراف عاملان اصلی حمله تروریستی راسک به صدور دستور عملیات از خارج کشور
معین نیوز_سیستان و بلوچستان/جانشین فرماندهی انتظامی کل کشوربا اشاره به اعترافات ۴ نفر از عاملان دستگیر‌شده دخیل در حمله تروریستی راسک گفت: متهمان اعتراف کرده‌اند که از خارج کشور دستور می‌گرفتند و همچنان عملیات دستگیری سایر متهمان ادامه دارد.

به گزارش  ارسالی معین با حضور سردار رضایی، جانشین فراجا،دستاوردهای طرح رعد پلیس در سیستان و بلوچستان  در قالب نمایشگاه به نمایش گذاشته شد.

سردار قاسم رضایی در حاشیه این طرح در جمع خبرنگاران اظهار کرد:  در حمله تروریستی که به مقر انتظامی راسک صورت گرفت، با یک اقدام پنهانی رو به رو بودیم به نحوی که  ۹۰ درصد اقدامات تروریستی پنهانی انجام می‌شود و حتما رده آشکار آسیب‌پذیر است.

وی با بیان اینکه پس از این حمله دستگیری فوری تروریست‌ها در دستور کار نیروهای امنیتی و انتظامی قرار گرفت، افزو‌د: دستگیری ۴ نفر از عاملان اصلی حمله تروریستی ‌با رصد اطلاعاتی و جانفشانی انجام شد.‌

جانشین فرمانده انتظامی کل کشور تصریح کرد: در اعترافاتی که این چهار نفر داشتند از خارج دستور می‌گرفتند و همچنان عملیات دستگیری سایر متهمان ادامه دارد.

سردار رضایی همچنین با اشاره به درگیری شب گذشته در چابهار گفت: شب گذشته چند سارق در حال سرقت خودرو بودند که بلافاصله همکاران ما با آنها گلاویز می‌شوند.

وی با بیان اینکه سارقان بعد از این درگیری مسلحانه فرار می‌کنند اما سلاح، خودرو و سایر لوازم آنها برجای می‌ما‌ند، اضافه کرد: تعقیب سارقان از همان شب گذشته ادامه پیدا می‌کند و همه اعضای این باند سارقان صبح امروز دستگیر می‌شوند.

جانشین فرمانده انتظامی کل کشور با تاکید کرد: در این تیراندازی مسلحانه ۲ پلیس مجروح می‌شوند که حال آنها خوب است و قدردان آنها خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه بازدیدی از نمایشگاه این استان داشتیم که نقش مردم در این کشفیات بسیار برجسته بود و خودشان برای مقابله با ناهنجاری‌ها و کشفیات ارزشمند بود، ادامه داد: اگر همکاری مردم نباشد پلیس در بسیاری از ماموریت‌هایش علی‌رغم تمام زحماتی که کشیده می‌شود موفق نخواهد بود،‌ برای شناسایی افرادی که اقدامات تروریستی انجام می دادند اگر همکاری مردم نبود واقعا کاری از پیش نمی‌بردیم.

جانشین فراجا با اشاره به سلاح‌های غیرمجازی که در دست مردم است، تصریح کرد: سلاح غیرمجاز خودش مبدا یکسری جرم هاست و از مردم می‌خواهیم کسانی را که سلاح غیرمجاز دارند اطلاع رسانی کنند‌ تا بتوانیم این سلاح را جمع کنیم