امام جمعه رشت: عزاداری های امسال متفاوت از گذشته باشد
امام جمعه رشت: عزاداری های امسال متفاوت از گذشته باشد
نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت با اشاره به وضعیت قرمز کنونی استان از نظر کرونا تاکید کرد: عزاداری های امسال در حال و هوای جدید است که باید متفاوت از گذشته برگزار شود.

آیت الله رسول فلاحتی  در پیام امروز (جمعه)  رشت با  ابراز امیدواری برای سفید شدن وضعیت بیماری کرونا در گیلان و حضور سرسبز نمازگزاران در نمازهای جمعه آتی اظهار داشت: در شرایط کنونی،  شهرها باید سیاه پوش و حال و هوای محرمی پیدا کنند و شهرداری ها و شوراها این امر را در نقاط مختلف استان داشته باشند.

خطیب جمعه رشت افزود: خون سیدالشهدا(ع) دین خدا را آبیاری و انسان را زنده کرد و مدیون امام حسین(ع) هستیم بنابر این از همه مردم می خواهم بر سر در خانه های خود پرچم سیاه نصب کنند تا بگوییم حسین جان راه تو را هرگز فراموش نمی کنیم.

وی بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی در عزاداری محرم تاکید و تصریح کرد: مردم با رعایت شیوه نامه های بهداشتی در مراسم محرم حضور پیدا کنند.

وی با اشاره به نامگذاری صنعت دفاعی کشور در ۳۱ مردادماه، بیان کرد: اگرچه تاکنون به تمام اهداف نرسیدیم اما رشد و شکوفایی در عرصه های مختلف به ویژه در صنعت دفاعی کشور داشتیم.

نماینده ولی فقیه در گیلان به رونمایی از موشک های شهید سلیمانی و ابومهدی توسط صنعت دفاعی کشور اشاره و خاطرنشان کرد: قدرت موشکی می تواند امنیت را برای ملت و کشور ما به ارمغان آورد.

آیت الله فلاحتی  بیست و هفتم مهرماه سال جاری را اتمام تحریم تسلیحاتی ایران طبق برجام دانست و افزود: کشورهای بسیاری خواهان خریداری تسلیحات ایران هستند و آمریکا با مشاهده استقبال کشورها از تسلیحات ما به تکاپو افتاده است.

وی، درماندگی آمریکا و عظمت ملت ایران را مدیون تدابیر هوشمندانه مقام معظم رهبری ذکر و تصریح کرد: در برجام آثار تخریبی بسیاری داشتیم و قرار بود هفت برجام دیگر داشته باشیم اما با تدبیر رهبر معظم انقلاب  این امر انجام نشد.

امام جمعه رشت با بیان اینکه دولت آمریکا شیطان صفتانه درباره برجام اظهارنظر می کند، خاطرنشان کرد: آمریکا در سازمان ملل مذبوحانه درجا می زند.

وی با اشاره به اینکه سرنگونی پهپاد آمریکایی و حمله موشکی به پایگاه عین الاسد آمریکا در عراق، بیان کرد: اکنون کشورها به قدرت بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران اذعان دارند.

آیت الله فلاحتی، صبر و مقاومت ملت ایران را از جمله دلایل عظمت ملت ایران برشمرد و افزود: بیش از ۴۰ سال صبر و مقاومت ملت ایران برای جهانیان زبانزد شده است.

وی با تاکید براینکه دوران بزن در رو دیگر تمام شده است، متذکر شد: آمریکا هر جا در دنیا با ملت ایران ستیز پیدا کند با او مقابله می کنیم.

وی، کاهش تعهدات برجامی را از موفقیت های ملت ایران دانست و یادآور شد: می خواستند حضور ملت ایران را در کنار ملت ها محدود کنند اما هر جا حضور پیدا کردیم به درخواست کشورها و مردم آنها بوده است.

امام جمعه رشت همچنین  با اشاره به توافق روابط بین امارات و رژیم صهیونیستی اظهار کرد: امارات صف شکن ستیز علیه اسلام و قرآن شد بنابراین خیانتی که دولت امارات به مسلمان کرد در یک قرن اخیر زبانزد است و در چشم ملت ها حقیر شد.

آیت الله فلاحتی به مناسبت نکوداشت ابوعلی سینا و روز پزشک در یکم شهریورماه از تلاش پزشکان، پرستاران و کادر درمانی در مبارزه با بیماری کرونا قدردانی کرد.

با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا به منظور پیشگیری از ابتلای مردم ،  نماز جمعه این هفته در رشت برگزار نشد.