این ۷ استان ایران خطرناک است / مردم سفر نکنند
این ۷ استان ایران خطرناک است / مردم سفر نکنند
کرونا در این 7 استان ایران روند صعودی داشته است و تا اطلاع ثانوی به این استان ها سفر نکنید.

کمیته اپیدمیولوژی کووید۱۹ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: در هفت استان، اصفهان، آذربایجان شرقی، سمنان، البرز، قزوین، تهران و کهگیلویه و بویراحمد همچنان روند صعودی آمار کرونا مشاهده می‌شود.

به گزارش رکنا، کمیته اپیدمیولوژی کووید۱۹ وزارت بهداشت و مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در آخرین گاهنامه (شماره ۵۵) اپیدمیولوژی ایران که روز یکشنبه منتشر شد، اعلام کرد: در روند کشوری بیماری، هر چند موارد ابتلا و مرگ نسبتا بالا است، اما ثبات و تغییرات مختصر دیده می‌شود.

در این گزارش آمده است: در آخرین هفته مرداد امسال روند ثبات اپیدمی کووید۱۹ با تغییرات مختصر در هفت استان (هرمزگان، بوشهر، فارس، اردبیل، سیستان و بلوچستان، قم و گیلان) مشاهده شد. تصور می‌شود در دو استان (خوزستان و یزد) روند ثبات با تغییرات مختصر صعودی و در دو استان (کرمان و همدان) روند ثبات با تغییرات مختصر نزولی وجود باشد.

کرونا در ۷ استان کشور روند صعودی دارد

کمیته اپیدمیولوژی وزارت بهداشت افزود: روند صعودی یا شروع پیک کرونا در هفت استان شامل اصفهان، آذربایجان شرقی، سمنان، البرز، قزوین، تهران و کهگیلویه و بویراحمد دیده می‌شود و در دو استان زنجان و خراسان شمالی در آخرین هفته مرداد روند نزولی مشاهده شد.

بر اساس این گزارش، در ۱۱ استان (ایلام، لرستان، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی، مازندران، مرکزی، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی، گلستان و خراسان جنوبی) ناسازگاری داده‌ها اجازه تحلیل درستی از وضعیت اپیدمی را نمی‌دهد. باید مد نظر داشت که یک استان می‌تواند چندین پیک منحنی را تجربه کند.

در تحلیل آماری کمیته اپیدمیولوژی وزارت بهداشت، استان‌های زنجان، هرمزگان، ایلام، خوزستان، لرستان، کرمانشاه، بوشهر، فارس، خراسان شمالی و اردبیل استان‌های با میزان بروز بالای بیماری کووید۱۹، استان‌های کردستان، اصفهان، آذربایجان شرقی، کهگیلویه و بویراحمد، آذربایجان غربی، سمنان، مازندران، مرکزی، یزد و کرمان استان‌های با میزان بروز متوسط و استان‌های البرز، چهارمحال و بختیاری، همدان، خراسان رضوی، قزوین، سیستان و بلوچستان، گلستان، قم، تهران، خراسان جنوبی و گیلان استان‌های با بروز کم در هفته آخر مرداد معرفی شده اند.