بازداشت ۵ تروریست از سوی پلیس
بازداشت ۵ تروریست از سوی پلیس
معین نیوز_سخنگوی فراجا از دستگیری پنج تروریست در عملیات‌های جداگانه پلیسی خبر داد و اعلام کرد که این افراد در جریان شهادت چهار مامور پلیس راه خاش، دو سرباز وظیفه در تفتان و چابهار و تامین تسلیحات برای عملیات‌های تروریستی نقش داشتند.

به گزارش ایسنا، سردار سعید منتظرالمهدی در تشریح جزئیات این خبر گفت: در ادامه اقدامات غافلگیرانه واحدهای عمل کننده مبارزه با تروریسمِ فراجا، دو نفر از اعضای اصلی دخیل در شهادت چهار مامور پلیس راهِ خاش و یک سرباز وظیفه‌ در تفتان شناسایی و دستگیر شدند.

وی ادامه داد: همچنین فرد تروریستی که سرباز وظیفه اهل تسنن را در چابهار به شهادت رسانده بود و نیز دو رابط و تامین کننده تسلیحات تروریستی در نیک شهر در عملیات های جداگانه دستگیر شدند.

منتظرالمهدی اعلام کرد که جزئیات تکمیلی در این خصوص اعلام خواهد شد.

جزئیات دستگیری تروریست‌ها از سوی پلیس

سخنگوی فراجا ساعاتی بعد جزئیات بیشتر از عملیات پلیس برای دستگیری تروریست‌ها را تشریح کرد در خصوص اقدامات غافلگیرانه اخیر پلیس برای شناسایی و دستگیری تروریست‌ها در استان سیستان و بلوچستان گفت: ما تا پای جان پای وعده و قولمان مبنی بر مبارزه بی امان با تروریسم و همچنین شناسایی و  دستگیری تروریست‌ها و اشراری که به جان کارکنان پلیس تعدی کرده و آنها را به شهادت رساندند، هستیم. ظرف چند روز گذشته و طی چند عملیات غافلگیرانه‌ موفق، پلیس توانست ۱۱ تن از تروریست‌ها را که در چندین عملیات در یک سال گذشته دست داشتند شناسایی ،دستگیر و دو تن از آنان را به هلاکت برساند.

وی افزود: در عملیات تهاجمیِ موفقی با همکاری اداره اطلاعات استان، “عبدالجلیل” و همدستش،دونفر از اعضای مهم و اصلی که شرورانه در بیش از چهار حمله تروریستی دست داشتند و در شهریور امسال باعث شهادت یک مامور پلیس و سرباز وظیفه‌ در تفتان و در مرداد ماه سال جاری ،  چهار نفر از عوامل گشتی پلیس راه در محور خاش-تفتان را به شهادت رسانده بودند، دستگیرشدند.

به گفته معاون فرهنگی و اجتماعی این تروریست‌ها اعتراف کردند که در پی ناآرامی‌های سال گذشته در سیستان و بلوچستان تحت سرکردگی فرد دیگری تصمیم به شبیخون و حملات تروریستی بیشتری به ویژه به مقرهای امنیتی و انتظامی و در نهایت شهادت همکارانمان داشتند، که خوشبختانه دستگیر و متوقف شدند.

دستگیری عامل شهادت سرباز اهل تسنن

منتظرالمهدی افزود: پلیس به زندگی پنهانی تروریستی که آذرماه سال گذشته در یک اقدام غافلگیرانه به عوامل گشت پلیس راهور چابهار شلیک و باعث شهادت سرباز  اهل تسنن خدوم این یگان شده بود پایان داده و این تبهکار را دستگیر کرد.

دستگیری تروریست‌های جیش الظلم در کرمان

وی ادامه داد: در دو هفته اخیر، پلیس موفق شد طی یک عملیات مشترک با اطلاعات سپاه، محل اختفاء دو نفر از اعضای گروهک تروریستی جیش الظلم  را که احتمالا در حادثه تروریستی گلزار شهدای کرمان نیز دخیل بوده و قصد ارتکاب اعمال خرابکارانه داشتند را در شهرستان بم شناسایی و دستگیر کند.

معاون فرهنگی و اجتماعی فراجا به دستگیری زنده و سالم دو تروریست که  اقدام به حمل مقادیر قابل توجهی سلاح و مهمات نموده به عنوان نمونه‌ موفق واحدهای عمل کننده مبارزه با تروریسم فراجا باید اشاره کرد و گفت: تروریست‌ها اعتراف کردند وابسته به گروهک‌های تروریستی مستقر در کشورهای همسایه هستند و قصد داشتند مهمات را به رابطشان در استان برای درگیری با عومل انتظامی تحویل دهند.

دستبند پلیس بر دستان عاملان اصلی شهدای راسک

وی با اشاره به اینکه طی چند روز گذشته چهار عاملِ اصلی از تیم هجوم حادثه‌ راسک در عملیاتی غافلگیرانه زنده و سالم دستگیر شدند، گفت: انواع سلاح و ادوات، تجهیزات پیشرفته‌ ترور و مبالغ کلانِ ارزی و ریالی از آنها کشف و ضبط شد و در نهایت به اطلاعاتِ مفید، مستند و قابل توجهی در خصوص دستگیریِ سایرِ عوامل و آمرانِ حادثه‌ راسک از جمله سرکرده‌های اصلی، میزان سلاح و مهمات در اختیار رسیده‌ایم. بااین تفاسیر از ۱۲نفر تیم هجوم و اصلی که درشب حادثه در راسک مسبب شهادت ۱۱تن از کارکنان خدوم پلیس شدند،  چهار نفرشان دستگیر و یک نفردیگر درعملیاتی جداگانه کشته شد. دو نفر هم درهمان شب حادثه زخمی و به هلاکت رسیدند تلاش برای شناسایی و افراد باقیمانده کماکان در دستورکار است.

وی با بیان این که عوامل اصلی شاخه عملیاتی گروهک دستگیرشده‌اند،گفت: زنده و سالم دستگیر کردن عوامل اصلی تروریست ها به لحاظ دقت، غافلگیری و فریب اطلاعاتی یک عملیات درجه یک و بی‌نقص محسوب می‌شود.

ناکامی انتحاری‌های سراوان

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شناسایی و هلاکت دو تن از تروریست های انتحاری در سراوان که شامگاه شنبه ۲۳ دی ماه قصد عملیات انتحاری داشتند، گفت: در برتری آتش یگان‌های تکاوری پلیس به‌همراه محموله های خود منفجر و منهدم شدند.  این دو تروریست که با تویوتای هایلوکس سفید رنگ تردد و انبوهی از تجهیزات، سلاح‌های انفجاری و بمب به همراه داشتند،در تور  اطلاعاتی و امنیتی واحدهای عمل کننده مبارزه با تروریسم فراجا گرفتار شدند.

سخنگوی پلیس در پایان با تاکید بر این که تروریست‌ها به دنبال تفرقه افکنی بوده و شیعه و سنی برایشان تفاوتی ندارد چنان که دو تن از شهدای عزیزمان اهل تسنن هستند گفت: قدردان همکاری مردم خوب سیستان و بلوچستان به جهت همکاری در برقراری نظم و امنیت هستیم. مردم  فهیم این خطه مرزی به وضوح پیامشان را به تروریست ها مبنی بر این که چیزی جز ناامیدی، یاس و پشیمانی در انتظارتان نیست، مخابره کردند.