بررسی افزایش مستمری بازنشستگان در مجلس/ بازنشستگان زیادی از کم بودن مستمری گله می‌کنند
بررسی افزایش مستمری بازنشستگان در مجلس/ بازنشستگان زیادی از کم بودن مستمری گله می‌کنند
نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد با بیان اینکه مراجعه‌کنندگان زیادی از میان بازنشستگان داریم که خواستار رسیدگی به وضعیت معیشتی خود هستند، گفت: به احتمال زیاد موضوع افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی هفته آینده در مجلس طرح می‌شود و مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، به رغم اینکه ماده ۱۲ لایحه بودجه سال ۹۹ بر افزایش مستمری همه بازنشستگان اعم از بازنشستگان کشوری و لشگری و بازنشستگان تامین اجتماعی به دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تاکید دارد، این افزایش همچنان در مورد بازنشستگان تامین اجتماعی اعمال نشده و احتمال می‌رود حداقل دریافتی این بازنشستگان کمتر از دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان باشد. این تفاوت در پرداختی‌ها مورد اعتراض بازنشستگان قرار گرفته و این افراد به انحای مختلف اعتراض خود را نسبت به این امر نشان داده و از نمایندگان مجلس یازدهم درخواست دارند که سازمان تامین اجتماعی را ملزم به رساندن حداقل مستمری به دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان کند.

ذبیح‌الله اعظمی ساردوبی (نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس یازدهم) در گفتگو با ایلنا عنوان کرد: مراجعات زیادی از طرف بازنشستگان داشته‌ایم و آنها خواستار افزایش مستمری و بهبود معیشت خود هستند. نمایندگان مجلس در روز‌های گذشته به موضوع ورود کرده و در نظق‌های خود در این باره اظهاراتی داشته‌اند.

او ادامه داد: باتوجه به تشکیل کمیسیون‌های تخصصی در مجلس احتمالا هفته آینده موضوع حقوق و معیشت بازنشستگان در مجلس مطر‌ح شده و تصمیماتی در این زمینه اتخاذ می‌شود.

این نماینده مجلس تاکید کرد: واقعیت این است که معیشت بسیاری از بازنشستگان در خطر است و لازم است برای بهبود زندگی این قشر حمایت‌هایی از جمله افزایش مستمری‌ها صورت گیرد.