برگزاری رویداد فرصت شغلی دانش بنیان ویژه مددجویان کمیته امداد گیلان
برگزاری رویداد فرصت شغلی دانش بنیان ویژه مددجویان کمیته امداد گیلان
معین نیوز_مدیر کل کمیته امداد امام خمینی گیلان از برگزاری رویداد فرصت شغلی دانش بنیان ویژه مددجویان این نهاد خبر داد.

به گزارش معین نیوز / «عباس اهرابی» افزود: رویداد فرصت شغلی دانش بنیان به منظور جذب نیروی کار از مددجویان واجد شرایط و فارغ التحصیل کمیته امداد با همکاری شرکت های دانش بنیان و خلاق برگزار می شود.

وی با تأکید بر ضرورت آموزش مهارت و ایجاد بستر بهره مندی از ایده های خلاقانه و دانش بنیان، تصریح کرد: یکی از مأموریت های این نهاد ایجاد فرصت شغلی از طریق ارائه آموزش های مختلف به مددجویان و بهره مندی از ظرفیت مؤسسات دانش بنیان به منظور فراهم نمودن بستر ایجاد شغل پایدار و درآمد مناسب برای خانواده های تحت پوشش است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان با اشاره به برگزاری چندین دوره رویداد کارآفرینی طی سال های گذشته، گفت: این دوره ها با هدف جذب ایده های خلاقانه و با همکاری ادارات و نهادهای مختلفی همچون پارک علم و فناوری، بسیج سازندگی و بنیاد ملّی نخبگان اجرا شده است.

اهرابی ادامه داد: در این رویداد ۵۴ فرصت شغلی از ۱۱ شرکت دانش بنیان و خلاق شناسائی شده است که نمایندگان این مؤسسات در قالب کارگاه های مختلف، به نحوه بهره مندی از این فرصت ها می پردازند.

وی با بیان اینکه تعداد ۸۰ نفر از دانشجویان و فارغ التحصیلان تحت حمایت این نهاد در این رویداد شرکت کرده اند، افزود: شرکت های دانش بنیان در این رویداد، از مزایای مختلفی همچون بسته تشویقی و تسهیلات قرض الحسنه بهره مند می شوند.

اهرابی اعزام تعداد ۸۰ دانش آموز هنرستانی تحت پوشش به اردوی راهیان پیشرفت را از دیگر برنامه های این نهاد در راستای ایجاد اشتغال عنوان کرد و گفت: این اردو در قالب بازدید از مراکز دانشگاه فنی و حرفه‌ای، پارک علم و فناوری، کسب و کارها و کارآفرین‌های برتر، همایش و نشست های تخصصی کارآفرینی و ایده پردازی و بازدید از طرح‌های موفق اشتغال کمیته امداد با هدف ایجاد کسب و کار پایدار پس از فارغ التحصیلی برای جامعه هدف برگزار گردید که از افراد شرکت کننده در این دوره، از طریق پرداخت تسهیلات قرض الحسنه اشتغال یا کارانگیزی حمایت می شود.