ترس اصولگرایان از تخریب کاندیدای اصلی شان در انتخابات ۱۴۰۰
ترس اصولگرایان از تخریب کاندیدای اصلی شان در انتخابات ۱۴۰۰
یک فعال سیاسی اصولگرا گفت: ما به نیروی جهادی، بانشاط پرکار نیاز داریم که این نوع روحیه در افراد زیر ۵۵ سال وجود دارد. اینجور نیروهای در میان اصولگرایان وجود دارد و زیاد هستند. تا الان اسامی زیادی مطرح شده و در آینده هم نیروهایی خود را عرضه خواهند کرد. اگر اسم ببریم رسانه‌ها شروع به تخریب می‌کنند بنابراین نمی‌توان نیروها را سوزاند.

حمیدرضا ترقی، عضو شورای مرکزی حزب موتلفه، درباره لزوم جوانگرایی در میان دو جریان اصولگرایی و اصلاح‌طلبی برای انتخابات ۱۴۰۰ گفت: اصلاح‌طلبان نیروی جوان تربیت نکرده‌اند و ندارند؛ اصولگرایان در طول چند سال گذشته ده‌ها نیروی جوان در عرصه‌های مختلف تربیت کرده‌اند. کادرسازی نیروهای اصولگرا چند برابر نیروهای اصلاح‌طلب است. اصلاح‌طلبان کسی را ندارند، تنها همان نیروهای قدیمی‌شان که تندرو هستند، حول محور همان‌ها می‌چرخند، نیروی جدیدی که خودش و توانایی‌هایش را نشان داده باشد، دیده نمی‌شود. در نیروهای اصولگرا به دلیل اینکه گردش نخبگان زیاد هست، زمینه‌ رشد افراد هم بسیار زیاد بوده و هنوز میدان نداشته‌اند. 

این عضو شورای مرکزی حزب موتلفه با تاکید بر لزوم معرفی یک جوان از سوی اصولگرایان برای انتخابات ۱۴۰۰ بیان کرد: قطعا کاندیدای اصولگرایان باید از میان جوانان انتخاب شوند. مقام معظم رهبری هم برای گام دوم، میدان را برای جوانان باز کردند و در گام دوم معتقدند که باید دولت جوان حزب‌الهی تشکیل شود، لذا ما در جهت سیاست‌هایی که رهبری تعیین کردند، حرکت می‌کنیم.

ترقی با بیان اینکه دولت به نیروی پرنشاط، خوشفکر و دارای تفکر جدید برای خروج از لَختی نیاز دارد، اظهار کرد: اگر قرار باشد عناصری بیایند که به لحاظ تحرک، توانمندی، نشاط و نوآوری مثل گذشته باشند، تحولی رخ نخواهد داد. ما به نیروی جهادی، بانشاط پرکار نیاز داریم که این نوع روحیه در افراد زیر ۵۵ سال وجود دارد. بالای این سن، روحیات محافظه‌کارانه می‌شود و جنب و جوش لازم وجود ندارد. اینجور نیروهای در میان اصولگرایان وجود دارد و زیاد هستند. تا الان اسامی زیادی مطرح شده و در آینده هم نیروهایی خود را عرضه خواهند کرد. اگر اسم ببریم رسانه‌ها شروع به تخریب می‌کنند بنابراین نمی‌توان نیروها را سوزاند.