جانسون: الحاق کرانه باختری، نقض قانون بین‌الملل است
جانسون: الحاق کرانه باختری، نقض قانون بین‌الملل است
«بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس اعلام کرد که طرح رژیم صهیونیستی برای الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به سرزمین‌های اشغالی، به‌مثابه نقض قانون بین‌الملل است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس از لندن، جانسون در مجلس عوام انگلیس در پاسخ به سوالی در مورد تحریم احتمالی رژیم صهیونیستی به دلیل الحاق کرانه باختری، گفت: معتقدم آنچه از سوی اسرائیل مطرح شده، به منزله نقض قانون بین الملل است. ما قویا مخالفت کرده ایم و عمیقا به راهکار دو دولت اعتقاد داریم.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی درخصوص الحاق شهرک های یهودی نشین و دره اردن به سرزمین های اشغالی وعده داده، اقدامی که ممکن است امیدها به تشکیل کشور فلسطین را از بین ببرد.

رژیم صهیونیستی در جریان جنگ سال ۱۹۶۷ در خاورمیانه، کرانه باختری را اشغال و شهرک هایی را در این مکان احداث کرد که بیش از ۴۰۰ هزار اسرائیلی در آن اسکان یافته اند.

فلسطینی ها این قلمرو را قلب کشور مستقل فلسطین در آینده قلمداد می کنند.

بخش اعظم جامعه جهانی شهرک سازی رژیم صهیونیستی در کرانه باختری را به موجب قانون بین الملل، غیرقانونی می داند.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا پیشتر در سال جاری طرحی را برای خاورمیانه ارائه داد که کاملا به نفع رژیم صهیونیستی است و فلسطینی ها با آن به شدت مخالفند. این طرح، به رژیم صهیونیستی برای الحاق شهرک های صهیونیست نشین به سرزمین های اشغالی چراغ سبز نشان می دهد.

بیشتر کشورهای جهان با چنین اقدامی مخالفت کرده اند.