حادثه ترور سردار سلیمانی بخش ویژه جشنواره فیلم مقاومت است
حادثه ترور سردار سلیمانی بخش ویژه جشنواره فیلم مقاومت است
مسئول بسیج هنرمندان سپاه قدس گیلان گفت: بخش ویژه شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت مربوط به حادثه ترور سردار شهید سلیمانی است.

روح الله قمری روز یکشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت در ۱۵محور برگزار می‌شود که ولایت فقیه، رهبری، تمدن نوین اسلامی، مدیریت جهادی، اقتصاد مقاومتی، تهدید و فرصت های فضای مجازی, سلامت و جهاد پرستاران و پزشکان و ترور شهید سلیمانی از جمله این محورها است.

وی افزود: جشنواره بین المللی فیلم مقاومت به صورت سالانه برگزار می شود که فیلم سازانی از سراسر کشور پیرامون حوزه مقاومت به ارائه آثار خود می‌پردازند که بخش ویژه امسال به حادثه ترور سردار شهید قاسم سلیمانی اختصاص یافته که این بخش در سال های آتی جشنواره نیز ادامه خواهد یافت و همچنین در جشنواره امسال بخش سلامت و جهاد پرستاران و پزشکان، اضافه شده است.

وی به نحوه برگزاری این جشنواره اشاره و بیان کرد: جشنواره فیلم مقاومت در دو سطح ملی و استانی برگزار می شود که ابتدا در سطح استانی برگزار و سپس برگزیدگان بخش های مختلف در جشنواره ملی شرکت داده خواهند شد و پس از این مرحله، منتخبین برتر به جشنواره بین المللی راه پیدا می کنند.

مسئول بسیج هنرمندان استان گیلان ادامه داد: رویکرد استانی این جشنواره به سپاه قدس گیلان واگذار شده و در این مجموعه نیز به بسیج هنرمندان سپرده شده است و ستاد برگزاری جشنواره نیز متشکل از سازمان تبلیغات اسلامی، صدا و سیما و نهادهای مرتبط با ان می باشند و در داخل مجموعه سپاه نیز معاونت فرهنگی، بسیج رسانه  در این حوزه ایفای نقش می‌کنند که دبیری این جشنواره با بسیج هنرمندان است.

قمری خاطرنشان کرد: در حاشیه برگزاری این جشنواره ها، برپایی کلاس‌های آموزشی در تمام استان ها پیش بینی شده که برگزاری جلسه توجیهی مسئولان این حوزه شامل مدیرکل ارشاد ، مدیرکل صدا و سیما و مسئولین مجموعه سپاه، برگزاری جلسه توجیهی با رابطین شهرستانی پیرامون اهداف و روند اجرای کار و یک جلسه عمومی با رعایت پروتکل بهداشتی با فیلمسازان از برنامه های پیش بینی شده شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در استان گیلان است.