حمل و نقل کالاهای اساسی از گیلان بالغ بر ۸۳ درصد افزایش یافت
حمل و نقل کالاهای اساسی از گیلان بالغ بر ۸۳ درصد افزایش یافت
معین نیوز_مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان از رشد 83.3 درصدی حمل کالاهای اساسی از استان طی 9 ماه امسال در مقایسه با سال گذشته خبر داد.

به گزارش معین نیوز به نقل از روابط عمومی راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان؛ غلامعلی نیک فهم عصر چهارشنبه در جلسه بررسی مسائل و مشکلات حمل و نقل مسافر و کالای استان گیلان که با حضور مهندس فکور سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان ،کانون ها و انجمن های صنفی شرکتها و موسسات حمل و نقل کالا و مسافر برگزار شد،گفت : در سال جاری با انجام ۴۰ هزار و ۳۷۵ سفر، ۸۹۷ هزار و ۶۵ تن کالای اساسی از استان جابه جا شد که در مقایسه با سال گذشته ۸۳٫۳ درصد افزایش نشان می دهد.

مهندس نیک فهم یادآور شد: در مجموع هشت میلیون و ۶۲۶ هزار و ۶۹۳ تن کالا طی این مدت از گیلان حمل گردیده که ۱۲٫۲ درصد رشد داشته است.

وی تعداد شرکتهای حمل و نقل بار گیلان را ۱۵۶ شرکت و موسسه ، یک کانون انجمن های صنفی شرکتهای حمل و نقل داخلی ،هفت انجمن صنفی شرکت های کالا و ۸ انجمن صنفی رانندگان کالا عنوان کرد.

مهندس نیک فهم در ادامه گفت : طی ۹ ماه امسال با انجام بالغ بر ۵۲۰ هزار سفر انجام شد که طی مدت مشابه سال گذشته هفت درصد افزایش در شمار مسافران جابه جا شده نشان می دهد.

به گفته وی یک کانون انجمن صنفی شرکتهای مسافربری، ۸ انجمن صنفی شرکتهای مسافربری ، ۵ انجمن صنفی رانندگان بخش مسافر ، ۱ اتحادیه شرکتهای تعاونی سواری کرایه در گیلان فعالیت دارند.

مهنس نیک فهم همچنین در بخش دیگری از سخنانش ،آمار رانندگان فعال در بخش حمل و نقل عمومی مسافر استان را نیز۳ هزار و ۹۹ نفر ، تعداد پایانه های عمومی مسافری استان را ۱۰ پایانه عنوان کرد که شش پایانه تحت مالکیت شهرداری و ۴ پایانه تحت مالکیت بخش خصوصی قرار دارد.

مهندس موسی فکور نیز در این نشست با اشاره به سهم بسزای حمل و نقل در اقتصاد کشور گفت: تلاش می کنیم با برگزاری جلسات مستمر مشکلات مختلف مبتلا به حمل و نقل کالا و مسافر گیلان را مورد بررسی و در حد امکان رفع نماییم .

وی اظهار داشت : ما باید هنر این را داشته باشیم که واقعیت های مربوط به گیلان را به مسئولان منعکس کنیم و نمایندگان استان نیز در بحث پی گیری های لازم برای وضع قوانین آن را مورد توجه قرار دهند .

وی خاطرنشان کرد: اکنون که در آستانه انتخابات مجلس قرار داریم باید خواسته های صنوف شنیده شود تا نمایندگان در مسیر تسهیلگری امور برای مردم استان گام بر دارند.

در این جلسه همچنین نمایندگان کانون ها ، انجمن ها و شرکتهای حمل و نقل کالا و مسافر نیز مسائل و مشکلات خود را عنوان کردند.