درخشش ورزشکاران گیلانی در رقابت‌های جوجیتسو قهرمانی کشور
درخشش ورزشکاران گیلانی در رقابت‌های جوجیتسو قهرمانی کشور
معین نیوز_ایب رئیس انجمن جوجیتسوی گیلان گفت: ورزشکاران گیلانی با کسب ۱۲ مدال در رقابت‌های جوجیتسو قهرمانی کشور خوش درخشیدند.

کیانوش پاکدل، در گفتگو با خبرنگار خط اول ورزشی اظهار داشت: رقابت‌های جوجیتسوی امیدها و بزرگسالان کشور – جام ولایت – روزهای پنجشنبه و جمعه گذشته، سی ام آذر ماه و اول دی ماه، به میزبانی باشگاه پاس در ورزشگاه شهید دستگردی تهران برگزار شد.

وی افزود: در این رقابت‌ها که بیش از ۵۰۰ رزمی کار در سه استایل فایت (مبارزه)، نوازا (جوجیتسوی برزیلی یا BJJ) و کاتا با هم به رقابت پرداختند در پایان تیم ۱۲ نفره گیلان موفق شد در استایل فایت قهرمان کشور شود.

پاکدل ادامه داد: در این استایل در بخش امیدها (زیر ۲۱ سال) ابوالفضل نوروزی در منهای ۶۲ کیلوگرم، رسام احمدی در منهای ۸۵ کیلوگرم و علیرضا وسایلی در منهای ۹۴ کیلوگرم مدال طلا و مهرشاد قرباندوست در مثبت ۹۴ کیلوگرم هم مدال نقره به دست آوردند.

وی گفت: در بزرگسالان هم ایلیا محسن پور در منهای ۸۵ کیلوگرم و سینا فیاض در منهای ۹۴ کیلوگرم مدال طلا، حامد دلیری در منهای ۶۹ کیلوگرم و امیر نجیبی در منهای ۹۴ کیلوگرم مدال نقره و کوروش نیازمند در منهای ۶۹ کیلوگرم و کامیار قاسمی در مثبت ۹۴ کیلوگرم مدال برنز کسب کردند و قهرمانی استان گیلان در استایل فایت را رقم زدند.

نایب رئیس انجمن جوجیتسوی گیلان با بیان اینکه امسال برای نخستین بار در استایل نوازا شرکت می‌کردند، گفت: در این بخش هم ورزشکاران گیلان خوش درخشیدند و یک مدال طلا توسط محمدرضا خطیبی در منهای ۹۴ کیلوگرم بزرگسالان و یک مدال نقره توسط ابوالفضل نوروزی در منهای ۶۲ کیلوگرم امیدها بدست اوردند، نوروزی با این مدال تنها ورزشکار دو مداله گیلان در این رقابت‌ها لقب گرفت.

کیانوش پاکدل افزود: سال گذشته در رقابت‌های جهانی جوجیتسو در ابوظبی ۶ ورزشکار و امسال در رقابت‌های جهانی قزاقستان سه ورزشکار داشتیم و با مدال هایی که در رقابتهای اخیر بدست اوردیم، ۱۰ ورزشکار ما به اردوی آمادگی تیم ملی جهت اعزام به مسابقات آسیایی که خرداد ماه در ابوظبی برگزار می‌شود، راه یافتند و امید زیادی داریم سهمیه قابل توجهی در ترکیب تیم ملی کسب کنیم.

وی به سابقه این ورزش در گیلان نیز اشاره کرد و گفت: جوجیتسوی گیلان از سال ۷۹ در شهرستان بندرانزلی به همت استاد محمدرسول یکتاپرست شروع بکار نمود و همواره موفق به کسب عناوین قهرمانی گردیده است، الان هم ایشان رئیس انجمن جوجیتسوی گیلان و مربی تیم ملی جوجیتسو فایت کشور هستند، اما با راه‌اندازی انجمن در گیلان و تکمیل کادر مدیریتی و ساماندهی کمیته های استانی و انتصابات مربوطه توانستیم این رشته را به سایر شهرهای گیلان نیز گسترش دهیم و اکنون در شهرهای رشت، لاهیجان و لنگرود نیز علاوه بر کلاسهای عمومی جوجیتسو فایت؛ BJJ و کنتاکت جوجیتسو نیز دایر است و ورزشکاران خوبی از این مناطق داریم اما بیش از همه باید از ستاد اجرایی فرمان امام تشکر کنیم که طی تفاهمنامه که با آنها داشتیم، توانستیم در خانه‌های احسان محلات کم برخوردار پایگاه‌های استعدادیابی و آموزش رایگان ایجاد کنیم و بیش از یکصد نوجوان و جوان را جذب این رشته نماییم، البته در مسیر درخشش جوجیتسوی گیلان باید از مجید ستوده رئیس اداره ورزش و جوانان انزلی، احمد عباس‌پور رئیس هیئت انجمن‌های ورزشی گیلان، استاد یکتاپرست و تیم فنی ایشان در انزلی و آقایان رستمیان و خوشبین رئیس و نائب رئیس انجمن کشور تشکر ویژه داشته باشیم.

نایب رئیس انجمن جوجیتسوی گیلان در پایان خاطرنشان کرد: اخیرا وزارت ورزش حرکتی خوبی انجام داد و طی بیانیه‌ای اعلام کرد هر سبکی که بخواهد از عنوان جوجیتسو برای فعالیت خود استفاده نماید، حتماً باید زیر نظر انجمن جوجیتسوی کشور (JJIF) باشد که این موضوع نوید روزهای خوب برای جوجیتسو می‌دهد.