رئیس شورای شهر رشت خواستار جابجایی روسای فنی و معاونان شهرداری مناطق شد
رئیس شورای شهر رشت خواستار جابجایی روسای فنی و معاونان شهرداری مناطق شد
رییس شورای اسلامی رشت گفت: جابجایی روسای فنی، معاونان شهرداری مناطق و کارشناسان ضرورت دارد.

رییس شورای اسلامی رشت گفت: جابجایی روسای فنی، معاونان شهرداری مناطق و کارشناسان ضرورت دارد.

به گزارش خبرنکار ایرنا، اسماعیل حاجی پور غروب روز شنبه در جلسه شورای اسلامی رشت با بیان اینکه چهار ماه گذشته به شهردار رشت عنوان کردم که روسای فنی، معاونان شهرداری مناطق و کارشناسان را جابجا کند.افزود: چرا باید ۱۵ سال کارشناسان مناطق شهرداری جابجا نشوند.

وی اظهار کرد : من به عنوان رییس شورا که نباید حکم بزنم و جابجایی انجام شود، شهردار باید در این ارتباط حکم بزند.

وی با تاکید بر این مطلب که شهردار باید به حرف های شورا گوش دهد، خاطر نشان کرد: حرف گوش نکردن حاج محمدی شهردار رشت مرا به یاد شهردار اسبق این کلانشهر “ثابت قدم “می اندازد.

رییس شورای اسلامی کلانشهر رشت با بیان اینکه ما اعضای شورای رشت نماینده مردم هستیم و در حالی که همه با تلفن می آیند ما اعضای شورا با رای مردم آمده ایم و باید شهردار و مسئولان شهر درقبال نمایندگان مردم پاسخگو باشند.

وی در ادامه با تاکید بر لزوم پرداخت به موقع و کامل حقوق نیروهای حجمی شهرداری رشت اضافه کرد:  ما در قبال حقوق نیروهای حجمی مکلف هستیم.

حاجی پور درباره لایحه مساعدت مالی به تیم های سپیدرود و داماش نیز اظهار داشت: مردم به ویژه جوانان در رشت با خاطرات این ٢ تیم زندگی می کنند ، بیشتر شهرداری ها در کشور دارای تیم هستند اما زمانی به تیم داری شهرداری رشت می رسد، گفته می شود خلاف قانون است.

عضو شورای اسلامی رشت نیز در این جلسه در سخنانی بیان داشت: ما باید ارایه خدمات مهندسی بر پایه وب را در شهرداری توسعه دهیم تا با شفاف سازی  این خدمات بتوانیم جریان فساد را در شهرداری ریشه کن کنیم که البته تحقق این مهم نیاز به پشتوانه اجتماعی دارد.

رضا رسولی اظهار داشت: از شهردار رشت می خواهیم تا سریعتر به ویژه خواری در ارایه خدمات مهندسی در مناطق شهرداری پایان بدهد.

رییس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی رشت نیز در این جلسه با اشاره به خروج اسناد شهرداری این کلانشهر گفت: اگر این موضوع بررسی نشود به زودی شاهد محکومیت شهرداری و غرامت مالی سنگین خواهیم بود.

بهراد زاکری افزود: موضوع شفاف سازی در شهرداری را در شورای اسلامی رشت مصوب کردیم اما هیج اقدام عملی در این باره انجام نشد.

در این جلسه لایحه کمک به تیم های سپیدرود و داماش رشت به ازای هر تیم مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان در صحن شورا مصوب شد.

شورای اسلامی رشت دارای ١١ عضو است.

کلانشهر رشت دارای حدود ٧٠٠ هزار نفر جمعیت ثابت است که در طول روز به یک میلیون و ٢٠٠ هزار نفر می رسد.