رئیس هیات بسکتبال گیلان: کشف ۱۰ جوان بالای دومتر از اولویت های هیات است
رئیس هیات بسکتبال گیلان: کشف ۱۰ جوان بالای دومتر از اولویت های هیات است
رئیس هیات بسکتبال گیلان گفت: قصد داریم ۱۰ جوان دو متر و بالای دو متر را کشف و روی آنان سرمایه گذاری کنیم.

محمد رفیعی روز جمعه درگفت و گو با خبرنگار ایرنا در رشت اظهار داشت: یکی از اهداف مهم ما برای پشتوانه سازی مناسب، کشف ۱۰ بازیکن با قد مناسب  حداقل دو متر است تا با آموزش و تحت پوشش قرار دادن این نفرات، بتوانیم پشتوانه سازی مناسبی را انجام و بازیکنان خوبی را به تیم های ملی معرفی کنیم.

وی افزود: البته هم اینک هشت مکان استعدادیابی با تعامل بسیار مناسب با آموزش و پرورش گیلان در این استان دایر است تا نونهالان ، نوجوانان و جوانان مستعد این رشته ورزشی کشف شوند تا در اختیار ورزش بسکتبال گیلان قرار گیرند.

وی به حضور تیم های گیلانی در لیگ های مختلف نیز اشاره و بیان کرد: طی سه سال اخیر در تمامی مسابقات بسکتبال رده های سنی مختلف کشور در هر دو بخش بانوان و آقایان حضور یافتیم و خوشبختانه تیم های ما نیز مقام های ارزشمندی نیز کسب کردند.

وی که بیش از سه سال به عنوان سرپرست و رئیس هیات بسکتبال در گیلان فعالیت دارد، ادامه داد: از بین تیمهای گیلانی حاضر در رقابت های کشور ، طی سه سال پیش یک تیم ، در رقابت های دو سال گذشته، پنج تیم  در رقابت های سال گذشته و نیز ۹ تیم از استان گیلان در رقابت های کشوری ارتقاء یافته و مقام کسب کردند.

رئیس هیات بسکتبال استان گیلان اضافه کرد: همچنین سال گذشته برای اولین بار در تاریخ بسکتبال گیلان تیم دختران نوجوان این استان تشکیل و در رقابت های قهرمانی کشور حضور یافت و سرانجام مقام پنجم را به خود اختصاص داد.

رفیعی به حضور موفق تیم های گیلانی در لیگ بسکتبال دسته اول کشور نیز اشاره و خاطرنشان کرد: دو تیم درفک رشت و ملوان بندرانزلی در رقابت های فصل گذشته لیگ دسته اول بسیار قدرتمند ظاهر شدند اما متاسفانه به دلیل شیوع بیماری کرونا این رقابت ها نیمه تمام ماند وگرنه هر دو تیم گیلانی لیاقت حضور در مرحله نیمه نهایی و حتی مرحله نهایی را داشتند.

وی به حضور تیمی از گیلان در سوپر لیگ نیز اشاره و تصریح کرد: هدف ما این بود که ترکیبی از دو تیم درفک و ملوان و با یک تیم بومی در رقابت های سوپر لیگ حضور یابیم اما هم اینک نیز تمام سعی خود را خواهیم کرد تا این دو تیم همچنان با قدرت در رقابت های فصل جاری لیگ دسته اول حضور یافته و امیدواریم که سال آینده تیمی از گیلان در سوپر لیگ کشور شرکت کند.

وی به گسترش بسکتبال خیابانی در گیلان نیز اشاره و اظهار کرد: تاکنون پنج دوره از جشنواره بسکتبال خیابانی در کشور برگزار شد که گیلان میزبان سه دوره این رقابت ها بود که این امر نشان از گسترش و همچنین قدرت گیلان در این رشته می باشد.

رئیس هیات بسکتبال گیلان بیان کرد: همچنین تاکنون ۳۱ زمین بسکتبال خیابانی در استان گیلان راه اندازی شده که هدف ما افزایش این تعداد به یکصد زمین بسکتبال خیابانی می باشد تا شاهد پیشرفت روزافزون این رشته نوپا در گیلان باشیم.