رزمایش دریایی مشترک ایران با روسیه و چین /چند کشتی جدید در راه است
رزمایش دریایی مشترک ایران با روسیه و چین /چند کشتی جدید در راه است
معین نیوز_دریادار ایرانی گفت: با پشتیبانی‌های وزارت دفاع و نیروهای مسلح، تا پایان امسال الحاق چند کشتی به ناوگان نیروی دریایی پیش بینی شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، رزمایش دریایی مشترک با کشورهای روسیه و چین با هدف تأمین امنیت منطقه در پایان سال برگزار می‌شود.

آنگونه که فارس روایت کرده، امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش ضمن اعلام خبر برگزاری این رزمایش مشترک، گفت: در رزمایش دریایی مشترک ایران با روسیه و چین از دیگر کشورها نیز دعوت شده است تا در این رزمایش شرکت کنند.

وی افزود: مهم‌ترین راهبرد نیروی دریایی ارتش در شرایط حاضر حفظ و حراست از منافع و منابع اقتصادی نظام اسلامی و مردم است، این رزمایش با هدف تأمین امنیت منطقه و منافع مشترک اجرا می‌شود.

فرمانده نیروی دریایی ارتش اظهار کرد: ما با همراهی کشتی‌های ایران در دریا، از کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران حراست و برای تأمین امنیت و ایمنی به کشورهایی که نیاز به حمایت دارند کمک می‌کنیم.

امیر ایرانی تأکید کرد: با پشتیبانی‌های وزارت دفاع و نیروهای مسلح، تا پایان امسال الحاق چند کشتی به ناوگان نیروی دریایی پیش بینی شده است.

گفتنی است، در آذرماه امسال نیز رزمایش‌ دریایی «امداد و نجات» با حضور شناوهای رزمی و واحدهای پروازی نظامی نیروهای دریایی جمهوری اسلامی ایران و سلطنت عمان، در شمال اقیانوس هند و تنگه هرمز برگزار شد.