رشد تولید ۲۲ محصول صنعتی با وجود تحریم ها و کرونا
رشد تولید ۲۲ محصول صنعتی با وجود تحریم ها و کرونا
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در سه ماهه نخست امسال از بین ۳۶ کالای منتخب صنعتی و معدنی که مورد پایش قرار گرفت، در همسنجی با پارسال تولید ۲۲ محصول رشد، ۱۳ محصول کاهش داشت و یک محصول ثابت ماند.

به گزارش روز یکشنبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، “سعید زرندی” در جلسه هماهنگی سامانه پایش افزود:  امسال به نام «جهش تولید» نامگذاری شده و اهمیت رصد و پایش وضعیت تولیدات کشور، پایش تولید محصولات منتخب صنعتی که دارای سهم حدود ۶۰ درصدی در ارزش افزوده بخش صنعت هستند، در دستور کار وزارتخانه قرار گرفته و تولیدات حدود سه هزار واحد منتخب اصلی فعال صنعت و معدن به طور منظم پایش و رصد می شود.

وی افزود: تولید انواع خودروی سواری، وانت، کمباین، دارو، پودر شوینده، لاستیک، نئوپان، تلویزیون، یخچال، ماشین لباسشویی، فولاد خام، محصولات فولادی، مس، آلومینیوم و سیمان در سه ماه نخست امسال رشد داشته است.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت خاطرنشان کرد: این رشد در وضعیتی است که کشور در شرایط سخت بیماری کرونا بوده و بخش تولید در سه ماهه نخست سال با همه مشکلات و محدویت هایی که از سال گذشته برای اقتصاد ایران بوجود آمد، توانست روی پای خود بایستد.

وی گفت: در سه ماهه امسال هفت هزار و ۳۷۳ فقره جواز تاسیس، یک هزار و ۱۵۸ فقره پروانه بهره برداری، ۲۰۵ فقره پروانه اکتشاف، ۱۰۳ فقره گواهی کشف، ۱۲۶ فقره پروانه بهره برداری معدن، ۱۵۵ هزار و ۲۴۶ فقره پروانه های صنفی، یک هزار و ۱۴۱ فقره کارت بازرگانی، ۴۹ هزار و ۶۷۰ فقره گواهی امضای الکترونیکی، هفت هزار و ۷۳۶ فقره نماد اعتماد الکترونیکی و سه فقره پروانه بهره برداری نرم افزار صادر شده است.