زنجیره پخش، شاهرگ حیاتی اتصال تولید و مصرف است
زنجیره پخش، شاهرگ حیاتی اتصال تولید و مصرف است
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت: زنجیره پخش، شاهرگ حیاتی اتصال تولید و مصرف محسوب می شود که به حد کفایت، اهمیت جایگاه و فعالیت آنها دیده نشده است.

فرهاد دلق پوش  روز سه شنبه در دیدار با هیئت مدیره انجمن صنعت پخش با قدردانی از تلاش های فعالان توزیع و پخش در بحران بارش برف و همچنین درهنگام شیوع ویروس کرونا که فداکارانه و با تمام ظرفیت  فعالیت و از هرگونه کمی و کاستی در تأمین فروشگاه ها و  مراکز بهداشتی جلوگیری کردند ، اظهار داشت:  با وجود کمبود امکانات و منابع در زنجیره پخش گیلان، عملکرد مثبتی را از این انجمن تاکنون شاهد بوده ایم.
وی در خصوص ارائه تسهیلات برای تامین سرمایه در گردش شرکت های پخش، افزود: به منظور تقویت شرکتهای پخش و حمایت از فعالان این عرصه، می توان از طریق تفاهم با بانک تجارت اقداماتی را انجام داد  و یا در قالب کارگروه رفع موانع تولید، امکان ارائه پیشنهاد و رایزنی در این خصوص مهیاست.
دلق پوش، تامین لاستیک دولتی برای ناوگان حمل و نقل شرکتهای پخش را ضروری عنوان و تصریح کرد: استهلاک و میزان مصرف لاستیک در زنجیره پخش، بسیار بالاست و حمایت هایی از این قبیل می تواند باعث ارتقاء توان شرکتهای پخش و افزایش کیفیت و کمیت خدمات به حوزه تولید و عرضه شود.
رئیس هیئت مدیره انجمن  پخش گیلان، ضمن قدردانی از حمایتهای جدی و راهگشای سازمان صنعت از مجموعه شرکتهای پخش استان، مشکلات و محدودیت های پیش آمده در شرایط اقتصادی فعلی و چگونگی افزایش هزینه های توزیع که باعث پایین آمدن راندمان شرکتهای پخش شده است را به تفصیل مورد بحث قرارداد.
سامان نظری طرح تشکیل یک شرکت حمل و نقل برای تسهیل مسئولیت توزیع کالا و دارو را به صورت برون سپاری امور مطرح و عنوان کرد:  چنانچه شرکتی در این خصوص اقدام نماید این انجمن  از سرمایه گذار مورد نظر استقبال خواهد نمود.

در این نشست که به دعوت هیأت مدیره انجمن برگزار شده بود موانع و راهکارهای حمایت از شرکتهای صنعت پخش استان توسط رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت ، رئیس هیأت مدیره انجمن و سایر اعضاء انجمن مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

بیش از۹۰ شرکت پخش به صورت استانی و قریب به ۳۰ شرکت به صورت سراسری نمایندگی آنها در گیلان، مشغول فعالیت هستند.