سمت و سوی بازرسی حول جهش تولید و رفع موانع تولیدی است
سمت و سوی بازرسی حول جهش تولید و رفع موانع تولیدی است
رئیس کل بازرسی استان گیلان گفت: با توجه به وضعیت اقتصادی موجود و فرمایشات مقام معظم رهبری و سیاست های اتخاذ شده توسط رئیس قوه قضائیه اولویت امسال ما متفاوت و جهت گیری بازرسی در سال جاری پیرامون محورهایی مانند جهش تولید، شناسایی موانع تولید و تلاش در راستای رفع آنها است.

سیف الله مسرور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با بیان اینکه آسیب شناسی در جهت رفع موانع رونق تولید از دیگر اولویت ها است، افزود: بخشی از اقدامات بازرسی گیلان در سال جاری حول محور جهش تولید است.

وی اولویت دیگر بازرسی گیلان را در ارتباط با تعطیلی واحدهای تولیدی از طریق تملک به وسیله بانک ها عنوان و اظهار کرد: هم اکنون هشت بانک در این ارتباط درگیر هستند ضمن اینکه از سال ۸۳ تاکنون ۵۵ واحد تولیدی در گیلان تعطیل شدند، بانک ها بر اساس قانون عمل می کنند اما بنا نیست که افراد بیکار شوند.

رئیس کل بازرسی استان گیلان خاطر نشان کرد: با برگزاری جلسه هایی با کارشناسان و مقامات ارشد، کمک خواهیم کرد تا راهکاری برای برگشتن این تعداد واحد تولیدی تعطیل شده به چرخه تولید انجام شود.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از اولویت های سال جاری بازرسی در ارتباط با ویروس کرونا است، اضافه کرد: بیماری کرونا  مشکلات مالی و جانی بسیاری به جا گذاشته و  همچنان مردم درگیر این بیماری هستند، در این باره ضمن مکاتباتی با استانداری،  باید ببینیم چرا ویروس کرونا همچنان آسیب می رساند.

مسرور ، نظارت بر حسن اجرای قانون را از وظایف بازرسی عنوان و خاطر نشان کرد: حضور بازرسان ما موثر است، پیشنهادات در بازرسی ها نیز فنی و تخصصی بوده و دستگاه موظفند که پیشنهادات را اجرا کنند.

ریس کل بازرسی استان گیلان،  درباره نظارت بازرسی بر تغییر کاربردی اراضی اظهار داشت: به شدت در مورد تغییر کاربردی اراضی حساسیت داریم.