میانگین پرداخت تسهیلات ازدواج در گیلان بالاتر از متوسط کشوری است
میانگین پرداخت تسهیلات ازدواج در گیلان بالاتر از متوسط کشوری است
مدیرکل اداره ورزش و جوانان گیلان با بیان اینکه پارسال بیش از ۹۳ درصد تسهیلات ازدواج در استان پرداخت شد، گفت : این رقم از میانگین ۹۰ درصدی کشوری بالاتر است.

مریم بخشی سه شنبه شب در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان افزود: امسال نیز تاکنون ۲۵ درصد از تسهیلات ازدواج در استان پرداخت شده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه عملکرد موثر سازمانهای مردم نهاد گفت : این مجموعه ها توانستند به دلیل ارتباطی که با طبقات مختلف اجتماعی دارند تاثیرگذاری خوبی در جریان شیوع کرونا داشته باشند.

وی تصریح کرد : اگر در حوزه ها و چالش های مختلف استان، سازمان های مردم نهاد و جوانان ورود کنند این امر در پیشبرد اهداف بسیار تاثیر گذار است.

وی با اشاره به اینکه درباره ازدواج جوانان وزارت جوانان برنامه‌ریزی کرده است، گفت:  عدم ثبت طلاق در هفته ازدواج می تواند یکی از برنامه ها در هفته ازدواج باشد.

بخشی، آموزش مهارت محور را برای دختران و پسران جوان حایز اهمیت خواند و گفت: یکی از بخش های هدف در موضوع آموزش مهارت محور، دانش آموزان مقطع متوسطه هستند تا آگاهی های لازم را در این ارتباط دریافت کنند.

وی اظهار داشت: در پیمایشی که انجام شده اولین نگرانی برای جوانان دغدغه برای شغل مناسب، درآمد و مسکن عنوان شده است.

زهرا یعقوب نژاد مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان نیز از اجرای طرح های مختلف از جمله طرح خانواده پایدار در استان خبر داد و گفت: کتاب مدیریت خانواده و سبک زندگی در سال های تحصیلی ۹۷ و ۹۸ تدریس شده است.