میرسلیم: تذکر کتبی و شفاهی را در زمان خود به قالیباف داده بودم / زیرنظر قالیباف اشتباهات مهمی رخ داده است
میرسلیم: تذکر کتبی و شفاهی را در زمان خود به قالیباف داده بودم / زیرنظر قالیباف اشتباهات مهمی رخ داده است
مصطفی میرسلیم، رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: آقای قالیباف در دوران مسئولیت‌های اجرائی خود خدمات ارزنده ای انجام داده که باید تقدیر شود؛ در همان حال زیر نظر ایشان اشتباهات مهمی رخ داده که به‌موقع به ایشان تذکر کتبی و شفاهی داده‌ام و باید اصلاح می‌شد و به این جا نمی‌رسید که جانشین مورد اعتماد ایشان دستگیر و گرفتار شود.

ئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: آقای قالیباف در دوران مسئولیت‌های اجرائی خود خدمات ارزنده ای انجام داده که باید تقدیر شود؛ در همان حال زیر نظر ایشان اشتباهات مهمی رخ داده که به‌موقع به ایشان تذکر کتبی و شفاهی داده‌ام و باید اصلاح می‌شد و به این جا نمی‌رسید که جانشین مورد اعتماد ایشان دستگیر و گرفتار شود.

 سیدمصطفی میرسلیم، رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی و نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه مشی او در مجلس درباره مقابله با مفاسد چیست، اظهار داشت: نمایندگان متعهد مجلس در مقابله با فساد و به ‌ویژه کمیسیون اصل ۹۰، با همکاری قوه قضائیه به طور جدی این حرکت مقدس را ادامه خواهند داد. اینها قدم‌هایی است که باید در گام دوم انقلاب برداریم.

مقابله با فساد امری وجدانی است

وی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه برخی معتقد هستند اظهارات شما درباره رشوه ۶۵ میلیاردی باعث شکاف بین جریان اصولگرایی می‌شود؟ یا جریان رقیب سوءاستفاده می‌کند؟ نظر شما چیست، تصریح کرد: رشوه در اشکال گوناگون و فساد همچون موریانه ستون‌های نظام را پوک خواهد کرد و خدای ناکرده اگر عمومیت یابد، نه از اصولگرایی و نه از اصلاح طلبی حقیقی اثری باقی نخواهد ماند.

رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی ادامه داد: مقابله با فساد امری وجدانی است و فراتر از گرایش‌های سیاسی است. هر ایرانی متعهد به انقلاب باید برای آن کمر همت ببندد و الا نه از تاک نشان ماند و نه از تاکنشان.

میرسلیم در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا در این پرونده کسی را محکوم یا مجرم دانستید یا فقط اسناد را تحویل قوه قضاییه دادید، گفت: هر پرونده قبل از صدور حکم مجرمیت باید مراحلی را از نظر قضائی طی کند، که ابتدا بررسی اسناد است؛ اگر اسناد متقن و مستدل باشد به افرادی ظنین می شوند. پس از بازجویی از آنها ممکن است آنها و عده‌ای دیگر متهم شوند؛ آنگاه محاکمه صورت می گیرد و افرادی محکوم به جرم می شوند.

وی ادامه داد: در این مرحله مجرمان حق دارند درخواست تجدید نظر کنند؛ اگر در تجدید نظر رأی بدوی ابرام شد مجازات صورت می گیرد. تا امروز افرادی مظنون و عده ای هم متهم اند و بازجویی ادامه دارد و ان شاء الله حق اثبات خواهد شد. امید ما این است که گرفتار اطاله دادرسی نشویم.

تشخیص با قوه قضائیه

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه به نظر شما قوه قضاییه اگر این‌ اسناد را قبول نکرد، چه اتفاقی می افتد؟، گفت: تشخیص نهایی با دستگاه قضایی است و پس از محاکمه ابعاد موضوع روشن خواهد شد.

سکوت نمی‌کنم

میرسلیم به پرسش دیگری مبنی بر اینکه برخی می‌گویند مواضع شما ممکن است در صورت عدم تایید برای حزب موتلفه اسلامی هزینه ایجاد کند به نظر شما آیا این مواضع بیشتر برای حزب سرمایه اجتماعی جمع می‌کند یا تبدیل به هزینه می شود؟ اینگونه پاسخ داد: من به عنوان نماینده مجلس نمی توانم در مقابل فرآیندهای فسادآمیز و روندهای غلط ساکت باشم؛ اگر قراربود ساکت بمانم بهتر بود نماینده نمی‌شدم ولی سعی می کنم بدون سند موضع گیری نکنم تا نتیجه کار برای مؤتلفه نیز سرمایه اجتماعی باشد و نه هزینه. شهدای بزرگوار مؤتلفه برای مقابله با مفاسد جانفشانی کردند و ما باید با عمل خودمان قدرشناس حق آنها و پیگیر پیامشان باشیم.

به‌موقع تذکر کتبی و شفاهی داده ام

وی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه عده‌ای گفتند چرا اگر با آقای قالیباف اختلافی بوده حاضر شدید در یک لیست قرار بگیرید و حتی برخی معتقد هستند ایشان سر لیست بودند چرا شما قبول کردید؟، گفت: آقای قالیباف در دوران مسئولیت‌های اجرائی خود خدمات ارزنده ای انجام داده که باید تقدیر شود؛ در همان حال زیر نظر ایشان اشتباهات مهمی رخ داده که به‌موقع به ایشان تذکر کتبی و شفاهی داده‌ام و باید اصلاح می‌شد و به این جا نمی‌رسید که جانشین مورد اعتماد ایشان دستگیر و گرفتار شود و بسیاری از مدیران شهرداری درگیر مفاسد شوند.

رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی ادامه داد: البته اینها برای اعتبار مدیر ارشد افتخار محسوب نمی‌شود. بدانید که نه فقط برای من، که برای همه مردم این سؤال مطرح است که مگر در شهرداری چه خبر بوده که رد شدن طرح تحقیق و تفحص موجب ابراز تشکر ایشان از مجلس شد؟

میرسلیم در گفت‌وگو خود با نشریه «شما» گریزی هم به حزب متبوعش زد و در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه ارتباط شما با جوانان حزب موتلفه اسلامی چگونه است، برخی مدعی شدند جوانان حزب با شما همراهی ندارند، گفت: شخصا مناسبات خوبی با جوانان مؤتلفه دارم و امیدوارم هرچه زودتر این جوانان برومند که وارثان برحق شهدای مؤتلفه اند پرچم حق مداری و مبارزه با باطل و تباهی را به دست گیرند. این کار مهم قدری به تأخیر افتاده است و ان شاءالله بزودی جبران خواهد شد.

مؤتلفه در مبارزه با فساد کوتاه نخواهد آمد

وی تصریح کرد: جریانات و کسانی که از افشا شدن ریشه مفاسد بیم دارند و می‌دانند که مؤتلفه در مبارزه با فساد کوتاه نخواهد آمد از ترفندهایی استفاده می‌کنند و برای القای اختلاف در درون حزب یا ادعای بی محلی به جوانان یا وجود شکاف در حزب؛ ولی با این ترفندها اشتباهات و تخلفهای آنها پاک نخواهد شد. آن افراد و جریانات سخت اشتباه می‌کنند زیرا دوران سکوت در مقابل مفاسد به سر رسیده است و آینده انقلاب را نمی توان فدای متخلفان و مجرمان کرد.

رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چرا درباره اظهارات شما این قدر به حزب موتلفه اسلامی و شما حمله کردند؟، دشمنی این جریان و رسانه های آنها با حزب موتلفه چیست؟، گفت: برخی نگران افشا شدن تخلفات و تباهی‌های خودشان هستند و اگر با مؤتلفه یا این جانب مقابله می‌کنند به دلیل ساکت ننشستن و کوتاه نیامدن مؤتلفه در مقابل فساد است.

میرسلیم گفت: اگر فساد ریشه کن نشود هیچ طرحی برای نجات کشور از مشکلاتی که عمدتا به دلیل سوء تدبیر و بعضا خیانت برخی مسئولان و مدیران گریبان کشور را گرفته و موجب غارت سرمایه های انسانی و مادی جمهوری اسلامی شده است، به سرانجام موفق نخواهد رسید.

اصولگرایی متضاد با غارت بیت المال است

وی به تحلیل کوتاهی از رابطه اصولگرایی و مبارزه با فساد پرداخت و گفت: اصولگرایی با توحید شروع می شود و کلمه لا اله الا الله با نفی هر اله دیگرآغاز می‌شود. مگر می‌توانیم ما مدعی اصولگرایی باشیم و پول پرستی و غارت بیت المال و دور زدن دیوان محاسبات و اقدامات خلاف قانونِ الهام گرفته از بت نفسانیات و ریاست‌طلبی را نادیده بگیریم؟

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه افرادی می‌گویند دلیل بیان این موضوعات برای این است که شما در مجلس مسئولیتی نگرفتید و یا برای دیده شدن است و حالا این مباحث را مطرح می‌کنید، پاسخ شما به این‌ ادعاها چیست، گفت: عهد با مردم این بود که در مجلس برای خدمت به آنها از هیچ سعی و تلاشی فروگذار نکنیم و این بزرگترین و مهمترین مسئولیت است. این اقدامات خود را سعی می کنیم به طور سنجیده دنبال کنیم و برایمان هم مهم نیست که ملامتمان کنند یا تمجید. باید پاسخی برای وجدان بیدار مردم داشت و در ورای همه آنها پروردگار متعال مراقب ما است.