واکنش ضرغامی به اظهارات احمد توکلی درباره شفافیت در دفتر رهبری
واکنش ضرغامی به اظهارات احمد توکلی درباره شفافیت در دفتر رهبری
عزت الله ضرغامی در توئیتی نوشت: اگر طرحی تحت عنوان شفافیت، در دفتر رهبری بررسی و رد شده به معنای مخالفت آنان با اصل شفافیت نیست.

به گزارش همشهری‌آنلاین، عزت‌الله ضرغامی رئیس اسبق سازمان صداوسیما در توییتی به صحبت‌های اخیر احمد توکلی واکنش نشان داد.

او در این دو توییت پیاپی و با هشتگ «شفافیت» نوشت:

«ما هم معمولا طرح های پیشنهادی و مشاوره های اصلاح گرایانه خدمت #رهبر_انقلاب و دفتر ایشان تقدیم می کنیم.
برخی تایید و پیگیری می‌شود و برخی هم در جمع‌بندی کارشناسی رد می شود.

اگر طرحی تحت عنوان #شفافیت، در دفتر رهبری بررسی و رد شده، به معنای مخالفت آنان با اصل شفافیت نیست. بلکه جامعیت و وجوه اجرائی آن طرح مورد تامل قرار گرفته است.
هرچند که ممکن است با همان جمع بندی و نظر کارشناسی هم مخالف باشیم.»

این توییت ضرغامی در واقع پاسخی به سخنان اخیر احمد توکلی رئیس هیات مدیره دیده بان شفافیت و عدالت است.

  • ما به مردم دروغ گفتیم؛ حالا به ما می‌گویند «دروغگو» ؛ اسلام را هم بدنام کردیم 

توکلی در بخشی از گفت‌وگوی اخیر خود درباره شفافیت گفته است: آذر ماه ۹۷ خدمت رهبری رسیدم و به ایشان گفتم که شما درباره شفافیت بالاترین و برترین حرف را زدید و هیچ‌کس بالاتر از شما حرفی نزده و نمی‌تواند هم بزند. شما فرمودید که مردم از همه‌ چیز جز مسائل امنیتی و دفاعی باید مطلع باشند ولی امروز ما شاهد آن هستیم که حدود ۹۰درصد این نامه‌ها که روی آن مُهر محرمانه زده می‌شود، بی‌خود است و توهم افراد است که باعث شده که فکر کنند مردم نباید از این مسائل مطلع شوند. من در آن دیدار به رهبری عرض کردم حالا که شما همچین حرفی زده‌اید، برای شفافیت از دفتر خودتان شروع کنید، آن‌وقت سازمان و نهادهای مثل بنیاد مستضعفان هم دیگر نمی‌توانند از این مساله پیروی نکنند. ایشان آن زمان به من فرمودند که طرح شما چیست. من هم گفتم طرحی را تهیه کرده و تقدیم شما خواهیم کرد تا شفافیت از دفتر شما شروع شود که ایشان از گفته من استقبال کردند. پس از آن دیدار من با همراهی جمعی از کارشناسان زبده که عمده آنان را جوانان تشکیل می‌دادند، طرحی تهیه کرده و آن را تقدیم دفتر رهبری کردم. اتفاقا آن زمان جوانانی را که در تهیه این طرح ما را کمک کرده بودند هم خدمت رهبری معرفی کردم تا ایشان بدانند که چه نیروهای خوبی در همین گوشه و کنارها پیدا می‌شوند ولی متاسفانه در دفتر رهبری از این مساله و طرح ما برای شفافیت استقبال نشد و حقیقت اینکه من هم دیگر نرسیدم تا این مساله را با رهبری در میان بگذارم اما حتما آن را پیگیری خواهم کرد. حرف من این است که رهبری از این مسائل استقبال می‌کند ولی نیروهایش به هر دلیلی این‌ کار را نمی‌کنند البته نیت بدی هم ندارند؛ چراکه دو فرد خیرخواه می‌توانند نظرهای مخالف هم داشته باشند.