واکنش وزیر کشور به نوسانات بورس | می‌خواستند مردم را به سمت فروش سهام ببرند
واکنش وزیر کشور به نوسانات بورس | می‌خواستند مردم را به سمت فروش سهام ببرند
رحمانی فضلی گفت: خط رسانه‌ای چند روز گذشته رسانه‌های خارجی تحریک و تهییج در بورس بود تا مردم به سمتی بروند تا سهام خود را بفروشند.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور عصر ۲۷ مرداد ماه در حاشیه جلسه ستاد اطلاع‌رسانی تبلیغات اقتصادی کشور در جمع خبرنگاران ضمن تاکید بر اینکه یکی از دستورات این جلسه بررسی گزارش دستگاه‌های مختلف از حمایت از واحدهای تولیدی آسیب دیده در کرونا بود، گفت: اصناف گزارش خوبی در این جلسه داد و مقرر شد که موضوع بررسی کارشناسی شود و به رییس‌جمهور دهیم تا بتوانند با دستوراتی که می‌دهند حمایت‌های لازم با سرعت تداوم دهند تا با مشکلات در این واحدها مواجه نشویم.

وی درباره بورس افزود: بورس ابعاد مختلفی دارد و با استقبالی که مردم داشتند تاکنون گام بلندی را در جذب نقدینگی و هدایت آن داشته‌اند. همه بورس‌ها در بعضی از مقاطع دچار نوسانات می‌شوند که این نوسانات باید از طریق کارشناسی و پیش‌بینی‌های لازم جبران شود. گزارشی که امروز از بورس داشتیم الحمدلله مناسب بود و قرار شد هماهنگی رسانه‌ای اینجا انجام شود و همه رسانه‌ها به صورت کارشناسانه و دقیق به بورس بپردازند تا از تهییج افکار عمومی پرهیز شود، زیرا خط رسانه‌ای رسانه‌های خارج از کشور و ماهواره‌ها در چند روز گذشته تحریک و تهییج مردم برای فروش سهام خود بوده است.

وزیر کشور ادامه داد: واقعا پیش‌بینی‌های ما با توجه به گزارشاتی که در دولت و اینجا داده این بوده که این قضیه به‌خوبی مدیریت می‌شود.

رحمانی فضلی درباره مشکلات حوزه دارو تصریح کرد: امروز وزارت بهداشت توضیح داد که الحمدلله با هماهنگی که با بانک مرکزی در حوزه تامین منابع دارو هستند مشکلی نخواهند داشت و به ما قول دادند بازار در حد تامین مایحتاج فراهم است و تا آخر سال نیز فراهم خواهد شد.

وی بیان کرد: نگاه جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی این است که با افکار عمومی، همراه با افکار عمومی و ارتباطاتی که با مسئولین خواهیم داشت، شرایط را به گونه ای هدایت کنیم که همه فعالیت‌های در بستر طبیعی و کارشناسی خودش دنبال شود و به مردم هم اطلاع رسانی دقیق کنیم.

وزیر کشور درباره فروش نفت سلف و انتقاداتی که این روزها در این باره می‌شود، گفت: هفته قبل دو پروژه درباره فروش نفت بود، یکی طرح فروش نفت مدت‌دار بود به میزان ۲۰۰ میلیون بشکه که کلیات آن در جلسه سران قوا تصویب شد و مقرر آیین نامه‌های اجرایی هم دقت لازم شود تا هر وقت آماده شد، ارائه شود. یک بحث دیگر موضوع فروش سلف نفت بود که وزارت نفت مجوز قانونی آن را در بودجه دارد ولی چون به تاخیر افتاد و قبل از اینکه تایید نهایی بشود، اعلام شد و این توقع در مردم بود که امروز اعلام شد که حتما در طرح‌های بزرگ این‌چنینی پیوست تبلیغاتی برای اقناع‌سازی مردم تهیه شود تا مردم دچار بی‌ثباتی و ضعف تصمیم‌گیری در روابط اقتصادی خود نشوند.

رحمانی فضلی با تاکید بر اینکه دشمنان ما در رسانه‌های به بی‌ثباتی دامن می‌زنند، بیان کرد: امیدواریم همه مسائل با اطلاع‌رسانی درست بتوانیم شرایط کنونی اقتصادی را در افکار عمومی به نحو احسن مدیریت کنیم.