ورود مسافران خارجی به پکن ممنوع شد
ورود مسافران خارجی به پکن ممنوع شد
با شروع موج دوم شیوع ویروس کرونا در پایتخت چین، ورود مسافران خارجی به پکن ممنوع شد.

روزنامه ساوث چاینا مورنینگ پست روز سه شنبه نوشت که به دلیل افزایش شمار مبتلایان به کرونا در پایتخت چین ، از ورود مسافران خارجی به این شهر جلوگیری می شود.

گزارش حاکی است که دیپلمات ها از این مقررات جدید مستثنی هستند و مسافران دیگر برای سفرهای بسیار خاص و ضروری باید درخواست خود را ارایه کنند.

از ماه مارس به این طرف برای ورود پروازهای خارجی به پکن مقررات سختی در نظر گرفته شده بود و مسافران باید برای ۱۴ روز قرنطینه می شدند.

قرار بود به دلیل آنکه در دو ماه اخیر موردی از ابتلا به کرونا در پایتخت چین وجود نداشته است ، مسافران بتوانند با یک پرواز هفتگی پس از ورود به شانگهای و یا شهر گوانگ جو در شرق و جنوب چین و پس از ۱۴ روز قرنطینه و آزمایش کرونا با هزینه شخصی به پکن بازگردند که بار دیگر این موضوع به دلیل موج دوم بیماری منتفی شده است.

این اتفاق خسارات و زیان های بسیار سنگین مالی را به بخش های خدماتی و گردشگری وارد کرده است که بتدریج جان گرفته بودند بسیاری از شهروندان گفته اند که امیدشان را به بهتر شدن شرایط کسب و کار در این رشته ها از دست داده اند.

همزمان «سون چونلان» معاون نخست وزیر چین در مصاحبه ای گفت که خطر شیوع ویروس بشدت جدی است و مسئولان باید قاطعانه ترین تدابیر را اعمال کنند.

وی با اشاره به ابتلای افزون بر ۱۰۰ نفر در پکن در مدت چهار روز پس از شیوع ویروس در یک بازار میوه و تره بار در پایتخت، گفت: هیچکس در نبرد با کرونا حق خستگی و مسامحه ندارد و اصلا نباید موضوع را جدی تلقی نکرد.

معاون نخست وزیر چین تصریح کرد که با نظرداشت اینکه همه گیری در کشورهای دیگر مرتفع نشده است چین نیز درمعرض خطر قرار دارد و همه سازمان ها و نهادها باید با قضیه بسیار حساس و جدی برخورد کنند.

به گفته وی متاسفانه ویروس به مناطق دیگر سرایت کرده است و مواردی که در استان های لیایونینگ، سی چوان و خو بی در شمال شرق و جنوب غرب پیدا شده به پکن مرتبط است.