پشت پرده پیشنهاد شهرخودرو به مربی پرسپولیس
پشت پرده پیشنهاد شهرخودرو به مربی پرسپولیس
مالک باشگاه شهرخودرو که رابطه‌ای بسیار خوب و صمیمانه با حمید مطهری دارد، به او پیشنهاد داد در یک سال و نیم آینده، هدایت این تیم مشهدی را برعهده بگیرد.

حمید مطهری چند سالی است به عنوان یک دستیار باکلاس، با سواد و بااخلاق فعالیت‌های فوتبالی را دنبال می‌کند. او در چند باشگاه مختلف، دستیار مجید جلالی بود و حالا هم همراه یحیی گل‌محمدی در شهرخودرو و پرسپولیس فعالیت می‌کند.

مطهری جدا از شرایط فنی قابل قبول، به لحاظ روانی می‌تواند به سرعت با بازیکنان ارتباط صمیمانه برقرار کند و از این رو، مقبولیت جالبی نزد فوتبالیست‌ها دارد. یحیی از همکاری با مطهری راضی است و بارها در مصاحبه‌های خود از این مربی تعریف و تمجید کرده است. با این حال، طی ۶ ماه گذشته پیشنهادات دیگری هم به دست مطهری رسیده است.

این مربی جوان که سابقه بازی در پرسپولیس را دارد، قبل از حضور محمود فکری در تیم مازندرانی لیگ، جلسات خوب و مثبتی با مالک نساجی برگزار کرد، اما در دقیقه آخر پشیمان شد و در پرسپولیس ماند. او حتی بر سر مسائل مالی هم توافق کرده بود، اما سرمربی نشد تا کنار یحیی بماند. سپس بحث مذاکره با باشگاه گل‌گهر و بازگشت کنار مجید جلالی پیش آمد، اما این بار هم، پاسخ مطهری منفی بود ولی بهترین پیشنهاد ممکن به او، حدود دو هفته قبل رقم خورد. مالک باشگاه شهرخودرو که رابطه‌ای بسیار خوب و صمیمانه با مطهری دارد، به او پیشنهاد داد در یک سال و نیم آینده، هدایت این تیم مشهدی را برعهده بگیرد. حتی یحیی گل‌محمدی هم راضی به این اتفاق شده بود و مطهری را تشویق کرد اگر دلش می‌خواهد، سرمربی شهرخودرو شود، اما بار دیگر مطهری این پیشنهاد را رد کرد تا کنار سرخپوشان بماند. مطهری خود را یک پرسپولیسی دوآتشه می‌داند و نقش به‌سزایی در رقم خوردن قهرمانی این فصل سرخپوشان و کسب ۸ پیروزی در ۹ دیدار اخیر لیگ داشت. او به قراردادش پایبند ماند تا بتواند به پرسپولیس در ثبت افتخارات بیشتر به خصوص قهرمانی در لیگ و سپس جام‌حذفی کمک کند.

مدیران شهرخودرو پس از آنکه از جذب مطهری ناامید شدند، به سراغ گزینه‌های دیگری مثل علی دایی، علی کریمی، خداداد عزیزی و… رفتند و در نهایت با سهراب بختیاری زاده به توافق رسیدند تا هدایت تیم را در دست بگیرد. شاید این بهترین فرصت ممکن برای مطهری بود تا خودش را به عنوان سرمربی در یک تیم خوب و متمول نشان بدهد، اما عشق به پرسپولیس، سد راه حمید شد و او روی نیمکت تیم به عنوان دستیار گل‌محمدی باقی ماند.