۵ علت شایع جوش در بدن و راه حل درمان آن‌ها
۵ علت شایع جوش در بدن و راه حل درمان آن‌ها
جوش‌های پوستی که در قسمت‌های مختلف بدن اعم از پا، شانه، بازو و ... ایجاد می‌شود می‌توانید دلایل ساده و شایعی داشته باشد.
 جوش‌های پوستی که در قسمت‌های مختلف بدن اعم از پا، شانه، بازو و … ایجاد می‌شود می‌توانید دلایل ساده و شایعی داشته باشد.
با ما همراه شوید تا شما را با این دلایل شایع و راه حل‌های مناسب برای درمان آن آشنا کنیم. جوش‌های پوستی واقعا آزار دهنده هستند و معمولا عوامل خارجی باعث بوجود آمدن آکنه‌ها می‌شود و خیلی ساده درمان می‌شوند. در این جا با موثرترین روش‌های درمان جوش‌ها آشنا شوید.
_ جوش شانه‌ها و پشت
استفاده از کوله پشتی و لباس‌های تنگ باعث می‌شود شانه‌ها و پشت جوش بزند. اگر جوش‌ها ریز و قرمز باشند در اثر واکنش به مایعات شیمیایی خانگی بوجود آمده اند. یکی دیگر از دلایل جوش زدن در این ناحیه مصرف غذا‌های چرب و سرخ کردنی است.
راه حل از بین بردن جوش‌های شانه و پشت
این جوش‌ها با هفته‌ای یک بار حمام آب نمک یا شستشو با سرکه سیب و آب درمان می‌شوند.
_ جوش سینه
رایج‌ترین دلیل جوش زدن روی سینه واکنش آلرژیک پوست به پودر شستشو یا شامپو بدن است. این جوش‌ها در اثر واکنش به نوشیدنی‌های سرد، ادویه جات تند و غذا‌های دریایی نیز ایجاد می‌شوند.
راه حل از بین بردن جوشش‌های سینه
برای درمان این جوش‌ها مقداری جوش شیرین را با آب حل کنید و روی پوست بمالید. سپس با آب گرم بشوئید.
_ جوش گردن
یقه تنگ روی پوست ساییده می‌شود و باعث جوش زدن گردن می‌شود. جوش‌های گردن در اثر آلرژی به شامپو نیز ایجاد می‌شوند؛ و دلیل دیگر آن ممکن است حساسیت به شیرینی جات باشد.
راه حل از بین بردن جوش گردن
جوش، جوش گردن، از بین بردن جوش گردن، راه حل از بین بردن جوش گردن
برای درمان پنبه را به لیمو آغشته کنید و به گردن بمالید. پس از ۱۰ دقیقه با آب گرم بشوئید.
_ جوش بازو‌ها
مشکلات سیستم گوارشی، واکنش آلرژیک به مواد شوینده و آنتی بیوتیک دلایل به وجود آمدن جوش روی بازوهاست. سونا، استخر و باشگاه هم عفونت‌های قارچی را منتقل می‌کند که ملتهب شده و تبدیل به جوش می‌شوند.
راه حل از بین بردن جوش بازو‌ها
گر علت جوش بازو‌ها عفونت قارچی نباشد با آب سیب زمینی می‌توان آن را رفع کرد. یک عدد سیب زمینی را از وسط نصف کنید و روی بازو بمالید و بعد از نیم ساعت بشوئید.
_ جوش پا‌ها
بهداشت ضعیف و شلوار و جوراب‌های تنگ باعث جوش زدن پا‌ها می‌شود. یکی دیگر از دلایل جوش زدن پا‌ها استفاده از تیغ کند برای زدن مو‌های پاست.
راه حل از بین بردن جوش پا‌ها
برای درمان ۵ الی ۶ قطره روغن درخت چای به شامپو بدن اضافه کنید و بدن را مثل همیشه بشوئید.