۸ نشانه که بدن تان انباشته از سموم مضر است
۸ نشانه که بدن تان انباشته از سموم مضر است
سموم در هر جایی پیرامون ما وجود دارند، در هوایی که تنفس می‌کنیم، آبی که می‌نوشیم و غذایی که می‌خوریم. سموم به طور روزانه در بدن ما جمع می‌شوند و اگر به نقطه اوج برسند ممکن است به شدت بیمار شوید. در این نوشتار ۸ نشانه می‌بینید که بدن تان انباشته از سموم است.

۱. مه مغزی

اگر احساس گیجی دارید و صبح بعد از خواب خوب شبانه، نمی‌توانید تمرکز کنید، احتمالا بدن‌تان پر از سموم است. این سموم ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن را از بین می‌برند.

۲. بوی بد بدن

هر روز صبح دوش می‌گیرید، دئودورانت استفاده می‌کنید و باز هم بدن‌تان بوی بد می‌گیرد. سموم در بدن گاز و بوهایی ایجاد می‌کنند و موقع خروج این سموم از منافذ، بدن‌تان بوی بدی می‌گیرد.

۳. درد مفاصل و عضلات

اگر ورزش یا کار سنگین انجام نداده‌اید و عضلات و مفاصل‌تان درد دارند، ممکن است انباشته شدن سموم علت باشد. التهاب می‌تواند سبب درد بدن شود اما اگر دلیلی برای التهاب وجود ندارد، سم‌زدایی را امتحان کنید.

۴. پوست‌تان لک زده‌است

پوست همواره در معرض آلودگی است. به علاوه محصولات بهداشتی که استفاده می‌کنیم هم می‌توانند مواد شیمیایی مضر داشته باشند. قرار داشتن در معرض این سموم، سبب بروز آکنه، راش پوستی، لک و اگزما می‌شوند.

۵. نمی‌توانید بخوابید

سموم از سویی شما را خسته و از سویی دیگر خواب‌تان را مختل می‌کند. مقادیر زیاد سم در بدن هورمون کورتیزول را افزایش داده، خواب‌تان را با مشکل مواجه می‌کند.

۶. افزایش وزن دارید

اگر علی‌رغم تمرینات ورزشی منظمی که دارید باز هم وزن‌تان بالا می‌رود، احتمالا هورمون‌های‌تان به هم ریخته‌است. سموم می‌توانند بر هورمون‌های موثر بر کنترل وزن تاثیر منفی بگذارند.

۷. نشانه انباشه شدن سموم؛ بوی بد دهان

زمانی که کبد برای دفع سموم مشکل دارد، سیستم هضم هم با مشکل مواجه شده و دهان‌تان بوی بدی می‌گیرد.

۸. یبوست

زمانی که غذا می‌خوریم، مقداری هم مواد شیمیایی همراه آن (مواد نگهدارند یا طعم‌دهنده‌های مصنوعی) دریافت می‌کنیم. دستگاه گوارش علاوه بر هضم باید با این سموم هم دست و پنجه نرم کند. انباشت سموم مشکلات گوارش و یبوست ایجاد می‌کند.