آژیر قرمز گیلان به DUMBO نیویورک رسید
آژیر قرمز گیلان به DUMBO نیویورک رسید
فیلم کوتاه "آژیر قرمز" از تولیدات انجمن سینمای جوان لاهیجان به بخش خارج از مسابقه دومین جشنواره بین المللی فیلم DUMBO شهر نیویورک راه یافت.

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، فیلم کوتاه  تجربی ” آژیر قرمز “ساخته محمدرضا حسین زاده از  فعالان انجمن سینمای جوان لاهیجان به بخش خارج از مسابقه دومین جشنواره بین المللی فیلم DUMBO شهر نیویورک راه یافت.
این جشنواره که در شهر نیویورک و در منطقه توریستی دامبو برگزار می شود هر سال یک مراسم نهایی برگزار می کند تا به بهترین پروژه های سال گذشته جوایزی اهدا شود؛ هدف این جشنواره کشف استعدادهای جوان و کمتر شناخته شده در این عرصه است.
فیلم کوتاه تجربی سه دقیقه ای “آژیر قرمز” دهمین ساخته محمدرضا حسین زاده از  فیلمسازان انجمن سینمای جوان لاهیجان است که نگاهی متفاوت به موضوع بیماری کرونا در بین مردم و اقشار جامعه دارد.
محمدرضا حسین زاده  فعالیت فیلمسازی را از سال ۷۹ باشرکت در دوره فیلمسازی یکساله انجمن سینمای جوانان ایران دفتر لاهیجان آغاز کرد و چند فیلم کوتاه نیز ساخته است ودر حال حاضر به عنوان تصویربردار و تدوینگر در یک دفتر فیلمسازی خصوصی که برای شبکه های تلویزیونی برنامه می سازد و فعالیت می کند که از جمله فعالیت های وی می توان به برنامه هایی مانند مجموعه تلویزیونی “مجازی است”؛ دو دوره سیزده قسمتی برنامه “بدون توقف ” پخش از شبکه سوم،  به عنوان تصویر بردار و تدوینگر برنامه “باز کن پنجره”  (ویژه برنامه تحویل سال ۹۸)پخش از شبکه افق؛ تصویر بردار مجموعه تلویزیونی “روشنا ” کاری از پلیس فتا و نیز دستیار تصویربردار در چند کار سینمایی اشاره کرد.