اردوغان بیش از نیمی از استانداران ترکیه را تغییر داد
اردوغان بیش از نیمی از استانداران ترکیه را تغییر داد
تارنمای روزنامه زمان ترکیه روز چهارشنبه گزارش داد که "رجب طیب اردوغان" رییس جمهوری ترکیه امروز ۴۱ تن از استانداران این کشور را تغییر داده‌است. به گزارش این روزنامه، براساس این تصمیم اردوغان، ۲۳ تن از این استانداران از یک استان به استان دیگر نقل مقام می‌کنند، درحالی که برای ۱۸ استان دیگر نیز استاندار جدید منصوب شد.
تارنمای روزنامه زمان ترکیه روز چهارشنبه گزارش داد که “رجب طیب اردوغان” رییس جمهوری ترکیه امروز ۴۱ تن از استانداران این کشور را تغییر داده‌است. به گزارش این روزنامه، براساس این تصمیم اردوغان، ۲۳ تن از این استانداران از یک استان به استان دیگر نقل مقام می‌کنند، درحالی که برای ۱۸ استان دیگر نیز استاندار جدید منصوب شد.

تارنمای روزنامه زمان ترکیه روز چهارشنبه گزارش داد که “رجب طیب اردوغان” رییس جمهوری ترکیه امروز ۴۱ تن از استانداران این کشور را تغییر داده‌است.

به گزارش ایرانا به نقل از این روزنامه، براساس این تصمیم اردوغان، ۲۳ تن از این استانداران از یک استان به استان دیگر نقل مقام می‌کنند، درحالی که برای ۱۸ استان دیگر نیز استاندار جدید منصوب شد.

ترکیه دارای ۸۱ استان است.

پلیس ترکیه روز گذشته در ادامه دستگیری‌های وابستگان به جماعت فتح‌الله گولن و در سلسله عملیاتی در استان‌های آدنا، مرسین و استانبول ۶۳ نفر از افرادی که گفته می‌شود، عوامل وابسته به گولن هستند، دستگیر شدند.

در روز‌های گذشته نیز بیش از ۴۰۰ نفر که در بین آن‌ها برخی نظامیان شاغل و بازنشسته نیز وجود داشت به اتهام عضویت در گروه موسوم فتو دستگیر شدند.

دولت آنکارا مدعی است که کودتای سه سال پیش در ترکیه توسط طرفداران گولن و با دستور مستقیم وی، اجرا شده است.

گولن که از ۱۸ سال قبل در ایالت پنسیلوانیای آمریکا ساکن می‌باشد بار‌ها اتهامات علیه خود را رد کرده است.

بر اساس گفته مقامات ترکیه، گولن با تشکیل گروهی موسوم به “فتو” و با رخنه در تشکیلات قضایی، نظامی، آموزشی و ارکان دولتی، کودتای ۱۵ جولای ۲۰۱۶ (۲۵ تیرماه سال ۱۳۹۵) را سازماندهی کرده است.