استاندار گیلان:نظارت ها بر بازار اثرگذارتر و بازدارنده‌تر باشد
استاندار گیلان:نظارت ها بر بازار اثرگذارتر و بازدارنده‌تر باشد
استاندار گیلان با تأکید بر لزوم فعال تر شدن گشت های مشترک تیم های نظارتی برای رصد و پایش بازار گفت: نظارت‌ها باید عینی‌تر، مشهودتر، اثرگذارتر و بازدارنده‌تر باشد و مردم نتیجه آن را ببینند.

به گزارش  پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع در جلسه ستاد تنظیم بازار استان در سالن غدیر استانداری اظهار داشت: متوسط نرخ تورم در استان طی ماه‌های جاری کمتر از تورم کشوری است، اما همین مقدار هم قابل قبول نیست.

وی خاطرنشان کرد: انتظار داریم در موضوع تعیین قیمت‌ها، منافع تولیدکننده و مصرف‌کننده، همزمان لحاظ شود.

وی با اشاره به تولید محصولاتی همچون چای، برنج، مرغ  در استان افزود: گرچه برای حمایت از مصرف کننده راضی به افزایش قیمت نیستیم ولی به‌نظر می‌رسد چنانچه منافع تولید تأمین نشود، تولید پایدار نخواهد ماند.

نماینده عالی دولت در گیلان بیان داشت: از قیمت‌گذاری مهم‌تر؛ نظارت بر حسن اجرای مصوبات و قیمت‌گذاری‌هاست که باید به‌درستی انجام شود.

وی، اقناع جامعه در بحث بازار را موضوعی با اهمیت خواند و گفت: لازم است فعالانه تر عمل شود تا علاوه بر جلب رضایت مردم، کارها نتیجه‌بخش‌تر باشد و به فرمانداران نیز ابلاغ می کنیم نظارت ها بر بازار مستمر و مشهود همراه با اعلام نتیجه به آحاد شهروندان صورت گیرد.

وی همچنین بر لزوم فعال تر شدن گشت های مشترک تیم های نظارتی متشکل از دستگاه های ذیربط تاکید و خاطرنشان کرد: در زمان شیوع کرونا ، در حالیکه بسیاری از کشورها به‌دلیل محدودیت صادرات و واردات با کمبود کالاهای اساسی مواجه بودند، اما در کشورمان و نیز استان گیلان؛ شرکت‌های پخش و اتاق اصناف مناسب عمل کردند و با کمبود هیچ‌گونه کالای اساسی مواجه نشدیم که موضوعی بسیار مهم است.

زارع یادآور شد: به‌منظور جلوگیری از کمبود ماسک نیز مقرر شد کارگروه تولید، توزیع و نظارت ستاد استانی مدیریت کرونا ، پایش های بیشتری در این ارتباط انجام دهد.

استاندار گیلان در خصوص نرخ خدمات شالیکوبی نیز با اعلام تعیین شدن نرخ این خدمات، بر ضرورت نظارت بر اجرای صحیح آن تاکید کرد.