امام جمعه رشت: مجلس قوانین کهنه و دست و پاگیر را حذف کند
امام جمعه رشت: مجلس قوانین کهنه و دست و پاگیر را حذف کند
نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت گفت: مجلس قوانین کهنه و دست و پاگیری که در حوزه های مختلف اقتصادی و اجتماعی در گذشته بوده را حذف و قوانین آسان را برای تسهیل امور و ورود مردم به این عرصه ها تدوین کند.

آیت الله رسول فلاحتی در خطبه های این هفته نماز جمعه رشت در جمع نمازگزاران در مصلی این کلانشهر افزود: جرقه خوبی در این زمینه در مجلس شورای اسلامی شاهدیم که باید استمرار یابد.

وی در ادامه با بیان اینکه آسیب های زیادی متوجه جامعه ماست و با تشریح ریشه آن آسیب ها خاطر نشان کرد: یکی از این ریشه های و علل آسیب ها ضعف در نظام مدیریتی و نظارتی کشور آن هم در قوه مجریه است، بخشی از ضعف ها باقیمانده طرح ها و برنامه های دوره طاغوت است که باید حذف شود.

امام جمعه رشت با بیان اینکه دیوان سالاری اداری هنوز بر ادارات دولتی ما حاکم است، اضافه کرد: کاغذبازی ها در ادارات مایه درد سر مردم بوده و آنان را آزار می دهد.

وی ضعف روحیه جهادی در قوه مجریه را از دیگر عوامل آسیب ها عنوان و خاطر نشان کرد: عملیات جهادی در حوزه های مختلف از جمله اقتصادی کشور ما را به جایی می رساند که شایسته مردم ماست از این رو این برخورداری از روحیه جهادی برای پیشبرد امور بسیار حائز اهمیت است و تحرکات عناصر خودباخته نیز ریشه دیگرآسیب ها است.

وی در ادامه سخنانش با تاکید بر اینکه مسئولان باید انقلابی عمل کنند، اضافه کرد: جامعه ای می تواند در دنیا به خود ببالد که مسئولان آن انقلابی عمل کنند.

وی با تاکید بر توجه به معیشت مردم اظهار داشت: مردم امروز در تنگناهای معیشتی قرار دارند و با این وضعیت سرسام آور مسکن و هزینه های جاری، همه مسئولان باید در این ارتباط ایفای نقش کنند.

امام جمعه رشت در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به فرارسیدن ۲۱ تیرماه روز حجاب و عفاف بیان داشت: افتخار می کنیم که زنان و دختران محجبه بسیاری در جامعه داریم اما وضعیت خیابان های ما نگران کننده است.

وی با بیان اینکه نوع پوشش در بعضی از دختران ما خارج از عرف و فرهنگ و دین ماست، تصریح کرد: در شورای فرهنگ عمومی تصویب شده که ابتدا در ادارات، سازمان ها، نهادها، بیمارستان ها و دانشگاه ها همه زنان از آرایش خودداری کرده و به حجاب اسلامی که قانون و تکلیف است، عمل کنند و در واقع باید در سطح جامعه اسلامی رفتار و پوشش مردان و زنان ما شایسته این عنوان باشد.

وی با تاکید بر اینکه خانواده ها، پدران، مادران، برادران و همسران زنان در موضوع حجاب مسئولیتی دارند، خاطر نشان کرد: مردم ما از نوع پوشش برخی از زنان و دختران در جامعه ناراحت هستندو انتظار دارند حرکتی از سوی مسئولان صورت گیرد و اقدام فرهنگی موثر انجام شود.