انتقادات صریح رهامی از نمایندگان جدید: هزینه میلیاردی مجلس را صرف تغییر نام خیابان و ازدواج اجباری نکنید/بدنبال اصلاح روابط با سایر کشورها باشید
انتقادات صریح رهامی از نمایندگان جدید: هزینه میلیاردی مجلس را صرف تغییر نام خیابان و ازدواج اجباری نکنید/بدنبال اصلاح روابط با سایر کشورها باشید
یک فعال سیاسی با اشاره به اینکه نماینده مجلس باید درک درستی از جایگاه خود داشته باشد، به ایسنا گفت: مجلس شورای اسلامی با هزینه میلیاردی و از بیت‌المال اداره می‌شود، بنابراین نمایندگان به جای اقدام برای تغییر نام خیابان‌ها به دنبال حل مسائل کلان کشور از جمله مشکل گرانی، بیکاری و تورم باشند.

حجت‌الاسلام محسن رهامی با اشاره به چگونگی برگزاری انتخابات مجلس یازدهم، اظهار کرد: اصولگرایان در این انتخابات با توجه به ردصلاحیت رقیب و عدم استقبال مردم و طرح شعارهایی همچون اجرای عدالت، رسیدگی به محرومان، شفافیت و انتقاد از دولت و مجلس دهم پیروز شدند، ولی سمت و سوی حرکت آنها عوام‌گرایانه است. آنها موضوع قرائت قرآن یا تغییر نام فرودگاه و خیابان را در مجلس با دو فوریت مطرح می‌کنند در حالیکه مجلس با هزینه میلیاردی و از بیت‌المال اداره می شود و به جای مطرح کردن این مسائل که وظیفه شورای شهر است، باید به دنبال حل مسائل کلان کشور از جمله مشکل گرانی، بیکاری و تورم باشند.

این فعال سیاسی با بیان اینکه اصولگرایان منتقد مجلس دهم  باید شفافیتی که وعده داده بودند را محقق کنند، خاطرنشان کرد: آنها شعار شفافیت، مبارزه با فساد و نابرابری دادند و اکنون زمان آن است که شعار خود را عملی کنند. نمایندگان مجلس یازدهم باید هر پرونده فسادی که مطرح می شود را پیگیری کنند و متر آنها برای افراد مختلف، یکسان باشد. آنها نباید به اسم افراد کار داشته باشند، بلکه با فساد از سوی هرکسی که رخ داده مقابله کنند. اگر در شعار مبارزه با فساد جدی هستند، گزارش‌های تحقیق و تفحصی که در مجلس دهم انجام، ولی بایگانی شد را پیگیری کنند، زیرا مردم براساس همین شعارها و عملکردها قضاوت می‌کنند و فرصت نمایندگان هم برای حل مشکلات مردم و تحقق برنامه‌ها کم است و اگر تعلل کنند، فرصت آنها مثل نمایندگان مجلس دهم تمام می شود.

رهامی همچنین خاطرنشان کرد: مشکلات اقتصادی به خاطر تحریم‌ها و کرونا زیاد است و شاید این فشارها موجب افزایش نارضایتی‌ها و خدای نکرده به حوادث دی ۹۶ و آیان ۹۸ منجر شود، بنابراین مجلس یازدهم برای جلب رضایت مردم باید اقدامات عینی و عملی داشته باشد. برای مردم مهم نیست نماینده نماز خود را جماعت می خواند یا فردی، بلکه برای مردم اهمیت دارد نماینده برای حل مشکلات آنها چه اقداماتی انجام می‌دهد. مردم می خواهند مشکل گرانی و بیکاری حل شود و بر همین اساس هم درباره عملکرد نمایندگان قضاوت می کنند.

وی با بیان اینکه افزایش ازدواج و فرزندآوری بدون تامین اشتغال و درآمد پایدار و مسکن مناسب، امکان پذیر نیست، گفت: راه‌حل ازدواج، طراحی برنامه برای ازدواج اجباری نیست. با عادی‌سازی روابط با دنیا و جذب سرمایه، می توان در کشور اشتغال ایجاد کرد. اکنون ده‌ها میلیارد دلار از پول های کشور در سایر کشورها بلوکه شده است. نمایندگان مجلس دنبال اصلاح روابط با سایر کشورها باشند تا حداقل بتوانیم پول های خودمان را پس بگیریم. تشدید تحریم‌ها موجب کاهش سرمایه‌گذاری می شود و بدون سرمایه‌گذاری، اشتغال ایجاد نمی شود. بدون اشتغال و درآمد هم ازدواج و فرزندآوری ممکن نیست.

این فعال سیاسی در پایان اظهار کرد: نماینده مجلس یازدهم صرف نظر از اینکه با چه رایی وارد مجلس شده است، نماینده همه مردم ایران محسوب می شود و باید درک درستی از جایگاه خطیر خود داشته و به دنبال حل مسائل کلان کشور باشد.