تأکید سرلشکر باقری به سفرا برای معرفی و به اشتراک گذاشتن توان دفاعی ایران
تأکید سرلشکر باقری به سفرا برای معرفی و به اشتراک گذاشتن توان دفاعی ایران
معین نیوز_رئیس ستادکل نیروهای مسلح خطاب به سفیران جمهوری اسلامی ایران در کشورهای مختلف گفت: معرفی و به اشتراک گذاشتن توان دفاعی و نظامی جمهوری اسلامی می‌تواند روابط دفاعی کشور را توسعه دهد و موجب تقویت بازدارندگی شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی ستادکل نیروهای مسلح، سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح با حضور در گردهمایی مسئولان وزارت امور خارجه و سفیران جمهوری اسلامی ایران با اشاره به بیانات کم‌نظیر مقام معظم رهبری در دیدار اخیر با کارکنان وزارت خارجه، تصریح کرد: فرمایشات معظم‌له را می‌توان به‌عنوان نقشه راه سیاست خارجی کشور تعبیر کرد و در این مسیر با توجه به تغییر نظم جدید جهانی، محافل دانشگاهی و سیاست خارجی بیش از پیش باید به این موضوع حساسیت و توجه داشته باشند و با یک آینده‌پژوهشی عالمانه، مسیر آینده سیاست خارجی کشور را به‌درستی تدوین و ترسیم کنند.

سرلشکر باقری با تأکید بر اینکه تغییرات فراوانی در غرب آسیا در حال شکل‌گیری است، گفت: نظم جهانی در حال تغییر و در جهت تضعیف دشمنان انقلاب اسلامی است و این موضوع نیازمند در دست گرفتن ابتکار عمل و بهره‌گیری مناسب از فرصت‌هاست که بتوانیم سیاست‌های مقدس نظام جمهوری اسلامی ایران را بهتر از گذشته دنبال کنیم و پیش ببریم.

وی توسعه روابط با کشورهای منطقه و همسایه را که سیاست درست دولت فعلی نیز است، مورد تأکید قرار داد و افزود: به‌یاری خداوند متعال و فرماندهی فرمانده معظم کل قوا، نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران بر اساس راهبردها و سیاستهای بومی و هر آنچه برای دفاع کارآمد و پایدار از کشور ضرورت دارد با تمام توان و ظرفیت در برابر هرگونه تهدیدات آماده هستند.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: دستگاه سیاست خارجی در معرفی و به اشتراک گذاشتن توان دفاعی و نظامی به کشورهای دوست می‌تواند نقش بزرگ و مهمی را ایفا کند.

وی خطاب به سفیران جمهوری اسلامی ایران در کشورهای مختلف، گفت: معرفی و به اشتراک گذاشتن توان دفاعی و نظامی جمهوری اسلامی می‌تواند روابط دفاعی کشور را توسعه دهد و موجب تقویت بازدارندگی شود و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران آمادگی کامل برای توسعه سطح روابط در حوزه‌های مختلف اعم از صادرات عمده تجهیزات دفاعی و نظامی و همچنین ابعاد آموزشی، رزمایش و انتقال عملی تجربه به‌دست‌آمده را دارند.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح با اشاره به اینکه غربی‌ها و اروپایی‌ها هم به تغییر در نظم جدید جهانی اذعان دارند، گفت: جهان آینده جهانی متفاوت است و هندسه نظم جدید جهانی با ظهور چند قدرت جدید به‌خصوص در آسیا و در حوزه‌های مختلف در حال تغییر است.