تاکید استاندارگیلان بر ضرورت بهره برداری از تصفیه خانه سراوان رشتتاکید استاندارگیلان بر ضرورت بهره برداری از تصفیه خانه سراوان رشت
تاکید استاندارگیلان بر ضرورت بهره برداری از تصفیه خانه سراوان رشتتاکید استاندارگیلان بر ضرورت بهره برداری از تصفیه خانه سراوان رشت
استاندار گیلان با بیان اینکه پیگیری هایی مستمر برای اجرای پروژه های حوزه پسماند انجام و در تکمیل آنها شتاب صورت گرفته است، گفت: بر اساس وعده پیمانکار پروژه تصفیه خانه شیرابه زباله سراوان، و نیز شهرداری رشت ، این پروژه باید تا دو ماه آتی به بهره برداری برسد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان ؛ ارسلان زارع روز پنجشنبه پس از بازدید مراحل پایانی پروژه تصفیه خانه شیرابه زباله سراوان رشت موضوع پسماند را همچنان از مهمترین مسائل و مشکلات استان عنوان و بیان کرد: طی سال های اخیر برای اجرای پروژه های حوزه پسماند و تسریع در روند تکمیل آن ، پیگیری‌های مستمری صورت گرفته است.

وی اظهار داشت: هم اکنون پروژه های مرتبط با پسماند در نقاط مختلف استان بین ۲۰ تا ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

زارع با اشاره به پیشرفت ۹۵ درصدی پروژه تصفیه خانه زباله سراوان رشت گفت: تاسیسات ، تجهیزات و ماشین آلات این پروژه تقریباً کامل است و تنها بخشی از کوره جانبی این تاسیسات نیاز به اقدامات تکمیلی دارد و برای احداث حوضچه نیز فرصت یک ماهه لازم است.

استاندار گیلان با ابراز امیدواری برای بهره برداری تصفیه خانه سراوان تا دو ماه آینده بر اساس وعده پیمانکار این پروژه و نیز شهرداری رشت ، از صبوری و همکاری خوب مردم سراوان برای تحمل دشواری در سال‌های اخیر  قدردانی کرد.

نماینده عالی دولت در گیلان به نیروگاه زباله سوز رشت که بر اساس برنامه ریزی ها سال ۱۴۰۱ به بهره برداری می رسد نیز اشاره و اضافه کرد: این پروژه با مشارکت سرمایه گذار بخش خصوصی تکمیل می شود و طبق برآورد صورت گرفته تا زمان حاضر؛ بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل نیاز دارد.

زاع اظهار داشت: اعتباری که سال گذشته با همکاری سازمان برنامه و بودجه و وزارت کشور به پروژه های پسماند گیلان اختصاص یافت ، بی سابقه بوده و اعتبارات ماه‌های اخیر هم افزون بر یکصد میلیارد تومان است که امیدواریم تا پایان سال مالی این اعتبار جذب شود .

وی یادآور شد: پیش بینی اعتبار برای سال‌جاری هم به اندازه نیازی که تاکنون برای تکمیل این پروژه اعلام شده ، به صورت کامل جذب خواهد شد ، از این‌رو امیدواریم تعهدات در موعد مقرر به اجرا برسد.

تصفیه خانه شیرابه زباله سراوان رشت با ظرفیت سه لیتر در ثانیه هم اکنون ۹۵درصد پیشرفت فیزیکی دارد و دیوار حفاظتی آن با اعتبار یک و نیم میلیارد تومان در دست احداث است.