تبدیل یک خواهر به رهبر عزیز
تبدیل یک خواهر به رهبر عزیز
کیم یو جونگ" خواهر 32 ساله رهبر کره شمالی که این روزها بیش برادرش در صفحه‌های خبری جهان دیده می‌شود، در هفته‌های گذشته به دفعات کره جنوبی را تهدید کرد.

کیم یو جونگ” خواهر رهبر ارشد کره شمالی تهدید کرد به منطقه غیرنظامی حائل در مرز دو کُره نیروی نظامی اعزام می‌کند.

به گزارش عصر ایران به نقل از بی‌بی‌سی، تنش جدید میان کره شمالی و کره جنوبی پس از آن اوج گرفت که پیونگ‌یانگ از ارسال شعار و ایجاد “پروپاگاندا” علیه کشورش به خشم آمد. کره شمالی، سئول را تهدید کرد دست از ارسال بالن‌ و بادکنک‌های حاوی شعار و نوشته علیه رهبران و مواضع کره شمالی بردارد.

“کیم یو جونگ” خواهر رهبر کره شمالی، اعلام کرد که به ارتش کشورش دستورات لازم در این زمینه برای حضور در مرزها را داده است.

ارتش کره شمالی نیز از آمادگی خود برای “تبدیل خط مقدم به یک دژ مستحکم”  گفته و می‌خواهد “هشیاری نظامی‌اش” را افزایش دهد.

هنوز مدت زیادی از تهدید خواهر رهبر کره جنوبی نگذشته بود که دفتر ارتباط مشترک بین ۲ کره در شهر مرزی “کائه سونگ” منفجر شد.

به گزارش “یونهاپ” آژانس خبری کره جنوبی، این انفجار راس ساعت ۱۴:۳۹ دقیقه بعد از ظهر امروز (به وقت محلی) روی داده است پیش از این برخی منابع رسانه‌ای و نظامی کره جنوبی از شنیده شدن صدای انفجار بزرگی در مرز دو کره خبر داده بودند.

کره جنوبی نیز در اوایل روز سه شنبه به وقت محلی به تهدیدهای جدید واکنش نشان داد و افزود که با همکاری مشترک آمریکا نظارت دقیقی بر مرزهای شمالی خواهد داشت.

کره جنوبی همچنین اعلام کرده مخالفان حکومت کره شمالی اقدام به پرتاب این بالن‌ها می‌کنند و مسئولیتی متوجه سئول نیست.

“کیم یو جونگ” خواهر ۳۲ ساله رهبر کره شمالی که این روزها تصاویرش بیش برادرش در صفحه‌های خبری جهان دیده می‌شود، در هفته‌های گذشته به دفعات کره جنوبی را تهدید کرده است.

او در ماه آوریل و پس غیبت طولانی‌مدت و توجه‌برانگیز برادرش، نگاه‌های بین‌المللی را به خود جلب کرد. در آن زمان بسیاری از کارشناسان ایده و احتمال جانشینی او به جای برادر را مطرح کردند.

به گزارش سی‌ان‌ان، در این کشور به شکل سنتی رهبری مردان پذیرفته شده است و زنان با احترام پشتیبانی خود را از رهبری مردان نشان داده و آن را می‌پذیرند. آنها این وفاداری را با مراقبت و احترام به مردان نشان می‌دهند. کره‌شمالی آشکارا کشوری پدرسالار است جایی که از زنان انتظار می‌رود وظیفه‌شناس بوده و مطیع همسرانشان باشند و قبل از هر کاری وظیفه مادرانه خویش را ایفا کنند.

در طول تاریخ تعداد کمی از زنان در چنین موقعیتی قرارگرفته‌اند. ملکه “میونگ سئونگ” که امروزه چهره مورد توجهی بین ملی‌گراهای کره‌ای است، شهرت خود را تا حد زیادی مدیون مقاومت خود در برابر نفوذ ژاپنی‌ها به دربار و سیاست کره است. از طرفی قتل تکان دهنده او به خاطر نفرت ژاپنی‌ها در محبوبیت نقش و جایگاه وی نیز نقش اساسی بازی کرده است.

“کیم یو جونگ” در کنار رهبر ارشد کره جنوبی/ عکس: Joint Inter-Korean Summit Press Corps

کیم یو جونگ خواهر رهبر کره شمالی

“کیم یو جونگ” خواهر رهبر کره شمالی برای کسب اعتبار و وجه خود به حمایت‌های برادرش تکیه کرده است. او این روزها برای “کیم جونگ اون” پیام می‌برد، بسیاری ازپیام‌های سیاسی را اعلام می‌کند، تلاش دارد بر اعتبار برادر بیفزاید یا در حین بریدن روبان در کنار رهبر ارشد کره شمالی دیده می‌شود.

در ماه‌های گذشته “کیم یو جونگ” با غیب‌های مکرر و طولانی مدت برادر خود بیشتر دیده شده و به مرور زمان رشد کرد. نقش او اینک کاملا تغییر یافته است.

کیم یو-جونگ که در سال ۲۰۱۸ در مراسم افتتاحیه بازی‌های المپیک زمستانی “پیونگ چانگ” کره جنوبی شرکت کرد، اینک نقش‌های پررنگ‌تری را به خود گرفته و حرف‌های بیشتر و احتمالا مهم‌تری برای گفتن دارد.

در ماه مارس او با ارسال پیامی به سئول نسبت به اعتراض کره جنوبی به آزمایش‌های موشکی کشورش انتقاد کرد و اعلام کرد چنین اظهاراتی “نفرت، کینه و بی‌اعتنایی ما نسبت به طرف جنوبی را افزایش می‌دهد”.

اخیرا او به عنوان یک شخصیت برای روابط بین دو کره شناخته می‌شود و در مواضع خود بسیار سرسخت و تیز عمل می‌کند.

او به عنوان سخنگوی جدید طرف شمالی، حمایت کره جنوبی از سازمان‌های ضد شمالی را محکوم می کند. افراد وابسته به این سازمان‌ها کسانی هستند که بادکن‌های حاوی شعار و نوشته را به سمت مرزهای کره شمالی می فرستند. خواهر رهبر کره شمالی نیز بر این باور است که کره جنوبی اقدامات بازدارنده در این زمینه را انجام نمی‌دهد. به همین دلیل این دختر ۳۲ ساله کره شمالی ۱۰ روز پیش از در بیانیه ای از تعطیلی قریب الوقوع دفتر ارتباطی دو کره در مجتمع مرزی “کایه سونگ” خبر داد و هشدار داد که ارتش برای مقابله با طرف جنوبی وارد عمل خواهد شد.

مخالفان و فراریان کره شمالی با ارسال بادکنک‌هایی از مرز جنوبی به خاک همسایه شمالی فعالیت‌های سیاسی و مدنی می‌کنند/ عکس: بی‌بی‌سی

ارسال بادکنک و بالن های با شعار علیه کره شمالی

با در نظر گرفتن نقش عمومی و در حال رشد کیم یو جونگ، غیبت‌های ادامه‌دار برادر و افزایش تنش‌ها میان دو کره احتمال ورود کره شمالی به “دوران جدید” وجود دارد.

البته رد شدن تمامی این فرضیات و نظریات وجود دارد. با توجه به ماهیت بسته و مات تصمیم‌گیری در کره شمالی اطلاعات دقیق و شفافی از فضای درونی این کشور به دست نمی‌آید.

شاید  این دختر در حال حاضر نقش یک سخنگوی ملی از خانواده خونی رهبران آن  را بازی می کند تا رهبر اعظم کره شمالی به دلیل شیوع کووید -۱۹ بیشتر در قرنطینه مانده و در امان بماند.

ممکن است نگرانی از سلامتی برای “کیم جونگ اون” نیازش به داشتن جانشین برای آینده را پررنگ‌تر کرده باشد.

تصمیم برای تقویت جایگاه خواهر می‌تواند با اهداف از پیش‌تعیین شده صورت بگیرد. نقش و اقدامات این دختر کره‌ای شبیه کاری است که پدرش در دوران حکومت پدربزرگش انجام داد.