تمرکز بر فرصت های سرمایه گذاری در محصولات شیلاتی موجب تحول در اقتصاد گیلان می شود
تمرکز بر فرصت های سرمایه گذاری در محصولات شیلاتی موجب تحول در اقتصاد گیلان می شود
مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری گیلان گفت : تمرکز بر فرصت های سرمایه گذاری در صنعت شیلات و تولید محصولات شیلاتی موجب تحول جدی در اقتصاد گیلان می شود.

دکتر یونس رنجکش در حاشیه بازدید از مجتمع تولید ماهیان خاویاری بنیاد تعاون زندانیان کشور در رشت افزود : با توجه به ظرفیت ها و تجربه فعالیت های شیلاتی و بسترهای موجود در گیلان سرمایه گذاری در این صنعت پردرآمد و زود یازده می باشد.
وی اظهار داشت : اگرچه فعالیت های مختلفی هم اکنون در شهرستان های گیلان در زمینه ایزی پروری وجود دارد اما فرصت ها و ظرفیت های موجود در این زمینه بسیار متنوع و قابل بهره وری بهتر است که باید سرمایه گذاران را به سمت آنها هدایت کرد.
وی افزود : وجود ساحل و دریا و منابع آبی در مناطق ‌کوهستانی و شرایط مناسب فعالیت در زمینه های پرورش و تکثیر آبزیان بویژه ماهیان خاویاری از مهمترین فرصت های شناخته شده در این زمینه است که می تواند در اشتغالزایی ، تولید درآمد و افزایش توان مالی و همچنین تولید ثروت ناشی از بهره وری از این فرصت ها بسیار حائز اهمیت باشد.
به گفته وی در کنار پرورش انواع آبزیان از سرد آبی و گرم آبی که در نواحی مختلف استان با بهره مندی از ظرفیت بخش خصوصی انجام می شود یکی از زمینه های مستعد و قابل توجه در تولید محصولات شیلاتی پرورش ماهیان خاویاری و تولید خاویاری است.
رنجکش ادامه داد: این بخش از تولیدات جذابیت های بسیاری برای سرمایه گذاری دارد که در کنار تولید گوشت ماهیان استحصال خاویار از مهمترین منابع درآمدی در این زمینه است که قابلیت های صادراتی آن نیز با توجه به برند نام خاویار ایران در بازارهای مصرف جهانی می تواند سرمایه بسیاری متوجه منافع ملی کشور و منفعت های منطقه ای و استانی کند.
مدیر کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری گیلان یکی از سیاست های اصلی استان را توجه به تولید محصولات منطبق با توان طبیعی و شرایط محیطی گیلان عنوان و یاد آور شد از طرح های مناسب و به روز در صنایع شیلاتی بویژه صنایع وابسته و فرآوری که قابلیت های صادراتی داشته باشد حمایت می شود.
وی زود بازدهی ، سود آوری، اشتغالزایی ، وجود بازار مصرف داخلی و خارجی ، شرایط مناسب تولید و اولویت های حمایتی را از ویژگی های مهم در زمینه سرمایه گذاری در صنایع شیلاتی در استان گیلان عنوان کرد.
در این بازدید که مدیر عامل و کارشناسان بنیاد تعاون زندانیان حضور داشتند مراحل مختلف پرورش ماهیان خاویاری و استحصال خاویار در این مرکز گزارش داده شد.

گیلان