حمله بولتون به ترامپ به دلیل گزارش نیویورک تایمز
حمله بولتون به ترامپ به دلیل گزارش نیویورک تایمز
ایسنا نوشت: مشاور امنیت ملی سابق کاخ سفید تاکید کرد، توییت رئیس جمهور آمریکا که در آن هرگونه اطلاع داشتن از گزارش پاداش‌های تعیین شده توسط روسیه برای کشتن نیروهای آمریکایی در افغانستان را انکار کرد، یک رفتار کاملا معمولی از سوی رئیس جمهور است.

به نقل از پایگاه خبری هیل، جان بولتون، مشاور امنیت ملی سابق کاخ سفید در مصاحبه‌ای با شبکه خبری ان‌بی‌سی گفت: خیلی چیزها هست که ما از آن بی‌اطلاع هستیم، به همین خاطر باید هوشیار باشیم. اما از آنچه که از توییت‌های روز یکشنبه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا متوجه شدیم، برای من همانند یک روز دیگر فعالیت در کاخ سفید ترامپ است.

همچنین، بولتون در مصاحبه‌ای با برنامه “State of the Union” شبکه سی‌ان‌ان گفت: اگرچه هیچ اطلاعی از این وضعیت خاص و ویژه ندارم اما شبیه یکی از داستان‌هایی است که من در کتابم درباره دوران فعالیتم در کاخ سفید ترامپ نوشته‌ام.

وی افزود: توییت ترامپ برای انکار این گزارش، تلاشی برای دور کردن بار مسئولیت این موضوع از خودش است.

بولتون تصریح کرد: چه چیزی به رئیس جمهور انگیزه می‌دهد تا این کار را انجام دهد؟ چرا که اگر روس‌ها برای کشتار نیروهای آمریکایی پاداش تعیین کرده باشند و ما هیچ کاری در این باره انجام نمی‌دهیم، خیلی بد می‌شود. واکنش رئیس جمهور در این خصوص کاملا مشخص است. او می‌گوید که “این موضوع به من ارتباطی ندارد و جزو مسئولیت‌های من نیست. هیچ‌کس در این باره به من چیزی نگفته است” و با این کار هر گونه شکایت درباره اینکه او به طور موثر و کارآمد عمل نکرده است را سرکوب خواهد کرد.

وی تاکید کرد: این بخشی از مشکل با تصمیم‌گیری‌های ترامپ در حوزه امنیت ملی است. او تنها با واقعیتی که با آن سر و کار دارد، هیچ ارتباطی ندارد. این به موضع شخصی او مربوط می‌شود.

بولتون گفت: اگر این گزارشات حقیقت داشته باشند، آمریکا باید اقدامات جدی علیه روسیه در نظر بگیرد.