درخواست چهره نزدیک به قالیباف از شورای نگهبان برای ردصلاحیت احمدی‌نژاد /کسی که با اصل نظام زاویه دارد نباید به قدرت برسد
درخواست چهره نزدیک به قالیباف از شورای نگهبان برای ردصلاحیت احمدی‌نژاد /کسی که با اصل نظام زاویه دارد نباید به قدرت برسد
مرتضی طلایی گفت: با چیزهایی که از محمود احمدی نژاد در روزگار کنونی می‌بینم، بعید می‌دانم شانسی برای تایید صلاحیت داشته باشد.

مرتضی طلایی عضو شورای شهر چهارم تهران در بخشی از گفتگوی خود با خبرآنلاین درباره حضور احمدی‌نژاد در انتخابات ۱۴۰۰ گفت: همه ما سیاسیون باید تلاش کنیم که اسیر قدرت نشویم، زیرا قدرت همانند اسب سرکشی است که امکان دارد ما را به زمین بزند. بنده نیز مانند شما اصحاب رسانه متوجه تحرک آقای احمدی نژاد برای حضور در عرصه انتخابات شده‌ام، البته هر فردی حق دارد بنا به مصلحت خود به عرصه‌های مختلف ورود کند و منعی نیز برای این کار وجود ندارد.

او ادامه داد: بنده به عنوان یک فعال در عرصه سیاست از شورای نگهبان انتظار دارم با رصد کارنامه افرادی که مدعی حضور در انتخابات هستند، افرادی را تایید کند که بتوانند پاسدار تمامی ارزش‌ها و داشته‌های انقلاب اسلامی باشند. باید کسانی وارد عرصه انتخابات شوند که پس از به قدرت رسیدن دچار توهم نشوند و تحت تاثیر اطرافیان خود به ارزش‌های اصیل نظام و انقلاب پشت نکنند.

این چهره نزدیک به قالیباف گفت: کشور ما بر اصل ولایت فقیه استوار شده و کسانی که حتی ذره‌ای از تعصب ایشان به اصل ولایت کم شده، حق حضور در هیچ انتخاباتی را ندارند. این سخن من نیز برآمده از یک تعصب و دیدگاه شخصی نیست، زیرا هیچ حاکمیتی در جهان اجازه نمی‌دهد فردی که با اصول نظام زاویه دارد، به قدرت برسد. بنده به صورت مصداقی کاری با ایشان ندارم، بلکه می‌گویم هر فردی که تلاش می‌کند مردم و ولی فقیه را در دو جهت متفاوت تعریف کند، لیاقت ورد به عرصه انتخابات را ندارد. زیرا همین مردم بر اساس یک روند دموکراتیک اصل ولایت فقیه را پذیرفته و به خاطر حفظ آن نیز هزینه داده‌اند.

این فعال سیاسی اصولگرا درباره احتمال تائید صلاحیت شدن رئیس دولت نهم و دهم نیز گفت: بنده با چیزهایی که از محمود احمدی نژاد در روزگار کنونی می‌بینم، بعید می‌دانم شانسی برای تایید صلاحیت داشته باشد. احمدی نژادی که در یک مصاحبه رسانه‌ای موضوع ولایت فقیه را زیر سوال می‌برد واقعا شایسته است از سوی شورای نگهبان تایید شده یا اصولا در دولت بعدی به کار گرفته شود؟

او ادامه داد: باید به یاد بیاوریم که در سال ۸۴ آقای احمدی نژاد به این دلیل توفیق خدمت به مردم را پیدا کرد که تفکری را در مقابل رفتارهای اصلاح‌طلبان مطرح می‌کرد که برای مردم جذاب بود. اصولگرایان نیز به دلیل تفکرات بنیادین احمدی نژاد از او حمایت کردند. امروز هم اگر یک دولت جوان انقلابی به دنبال توفیق است، باید تلاش کند که بر اساس اصول مهم نظام و انقلاب خود را به مردم عرضه کند.

او درباره نتیجه ورود احمدی‌نژاد به انتخابات گفت: باید بپذیریم که ورود احمدی نژاد به عرصه تمام معادلات اصلاح‌طلبان و اصولگرایان را به هم می‌ریزد. زیرا مردم فکر می‌کنند که کاستی‌های دولت کنونی با ورود فردی مانند ایشان جبران خواهد شد.