دریادار سیاری: تمام نیروها و بیمارستان‌های ارتش در خدمت مقابله با کرونا هستند
دریادار سیاری: تمام نیروها و بیمارستان‌های ارتش در خدمت مقابله با کرونا هستند
معاون هماهنگ‌کننده ارتش با بیان اینکه بیش از ۱۲ هزار نفر از نیروهای ارتش درگیر مقابله با بیماری کرونا هستند،گفت: در دور جدید شیوع بیماری کرونا نامه‌ای برای وزیر بهداشت نوشتیم و گفتیم که مانند قبل تمام نیروها و بیمارستان‌های ارتش در خدمت مقابله با کرونا هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ارتش، دریادار حبیب‌الله سیاری روز شنبه در جریان بازدید از مرکز بهینه‌سازی، نوسازی و ساخت قطعات شهید زرهرن نیروی زمینی ارتش در جمع خبرنگاران اظهارداشت: در ابتدا هدف ما از بازدید این بود که توانمندی و تخصص نیروهای این مرکز در حوزه مقابله با کرونا را مورد ارزیابی قرار داده و میزان تولیدات مواد ضدعفونی کننده و ماسک در این مرکز را مورد بازدید قرار داده و آمادگی‌های خود را ارتقا دهیم.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش افزود: این مرکز می‌تواند علاوه بر تامین نیازمندی نیروی زمینی نیاز سایر نیروهای ارتش و سایر نیروهای مسلح را تامین کند و هرجایی که در کشور لازم باشد بنا به تدبیر قرارگاه امام رضا ستادکل و یا ستاد ارتش کمک کند.

سیاری با بیان اینکه تولید ماسک جزو ماموریت‌های مرکز شهید زرهرن نیست، گفت: با استفاده از ظرفیت خالی و بهره‌گیری از توانمندی‌های این مرکز و دستگاه‌های پیشرفته، ظرفیت خوبی برای تولید ماسک با کیفیت استاندارد در این مرکز ایجاد شده است.

وی توجه به قطعه سازی را از تدابیر فرماندهی معظم کل قوا بیان کرد و گفت: در مرکز شهید رهزن قطعات مورد نیاز در نیروی زمینی ارتش با تیراژ بالا در حال تولید است.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش با بیان اینکه ما امروز در ارتش با کمک و همکاری صنایع دفاعی، تانک، نفربر، سامانه‌های پدافند هوایی و انواع شناورهای دریایی و هواپیما تولید می‌کنیم، تاکید کرد: این اقدامات در راستای همان دستوراتی است که برای قطع وابستگی تولیداتمان را بجایی برسانیم که پاسخگوی نیازمندی‌هایمان باشد. با توجه به شعار سال امروز مشاهده کردیم که در این مرکز جهش تولید به خوبی در حال اجرا است و قطعات در تیراژ بالا و با کیفیت خوب در حال تولید هستند.

دریادار سیاری با بیان اینکه مرکز شهید رهزن قطعات مورد نیاز بسیاری از شرکت‌های غیرنظامی را هم تولید و تامین می‌کنند، ‌عنوان کرد: پیش از انقلاب مغز متفکر تعمیرات اساسی نیروهای خارجی بودند اما افتخار ما این است که تمام تعمیرات نرم و سخت‌افزاری امروز توسط نیروهای خودمان انجام می‌شود و این از برکات انقلاب است و امروز دست نیاز به سوی هیچ کشوری دراز نمی‌کنیم.

تمام نیروها و بیمارستان‌های ارتش در خدمت مقابله با کرونا هستند

معاون هماهنگ‌کننده ارتش با بیان اینکه استفاده از تجهیزات ساخت داخل از مولفه‌های توان بازدارندگی است، اظهار داشت: ما امروز در ارتش چیزی نداریم که در خارج از کشور تولید شود و درصد خیلی بالایی از تجهیزات ارتش تولید داخل هستند.
سیاری همچنین درباره همکاری با وزارت بهداشت در حوزه مقابله با کرونا گفت: در دور جدید شیوع بیماری کرونا نامه‌ای برای وزیر بهداشت نوشتیم و گفتیم که مانند قبل تمام نیروها و بیمارستان‌های ارتش در خدمت مقابله با کرونا هستند.

وی با بیان اینکه امروز بیش از ۱۲ هزار از کارکنان ارتش برای کمک به مجموعه بهداشتی و درمانی کشور، بمنظور مقابله با بیماری کرونا فعال هستند، گفت: در دور قبل توانستیم بیماری را در پادگان‌ها به خوبی کنترل کنیم و از این ناحیه در رفع آلودگی شهرها کمک خوبی انجام دهیم.