دستورالعمل مالی سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان ابلاغ شد
دستورالعمل مالی سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان ابلاغ شد
سازمان آموزش و پرورش استثنایی دستورالعمل مالی سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان در سال ۱۳۹۹ را به استان ها ابلاغ کرد.

به گزارش شامگاه چهارشنبه سازمان آموزش و پرورش استثنایی؛ بر اساس این دستور العمل  و به منظور جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی در پرداخت حق الزحمه عوامل اجرایی پایگاه های سنجش اجرای مفاد مالی دستورالعمل بر عهده شورای سنجش استان ها است.

در قسمتی دیگر از این دستور العمل آمده است حدالامکان برای عومل اجرایی طرح سنجش از نیروهای رسمی یا پیمانی آموزش و پرورش ویا وزارت بهداشت استفاده شود ودر صورت بکارگیری نیروهای غیر رسمی  استفاده از این نیروها فقط در زمان سنجش و به صورت محدود است.

بر اساس این دستور العمل پرداخت حق الزحمه نیروهای رسمی با رعایت ماده ۹۳ قانون مدریت خدمات کشوری خواهد بود.

هر گونه تغییر در تعداد و یا درجه پایگاه های سنجش نیر باید با اخذ مجوز ار سوی شورای سیاستگذاری و برنامه ریزی سازمان آموزش و پرورش استثنایی باشد.

بر اساس این دستور العمل برای تامین بخشی از اعتبارات لازم  مبلغ ۴۰۰ هزار ریال از هر نوآموزدریافت خواهد شد و هزینه هر تست مجد نیز ۲۰۰ هزار ریال است.

برای حمایت از اقشار کم بضاعت ۵ درصد از نوآموزان به صورت رایگان و ۱۰ درصد نیز به صورت نیم بها مورد سنجش قرار خواهند گرفت. سنجش دانش آموزان عشایری نیز رایگان خواهد بود.