دفتر نتانیاهو بیانیه مهم صادر کرد
دفتر نتانیاهو بیانیه مهم صادر کرد
معین نیوز_نخست وزیر اسرائیل با مشارکت هیاتش در دور دیگری از مذاکرات غیرمستقیم با جنبش حماس در دوحه و قاهره موافقت کرد.

دفتر «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی جمعه در بیانیه‌ای اعلام کرد او با اعزام دو هیات به مصر و قطر موافقت کرده است، جایی که مذاکره‌کنندگان به دنبال آزادی اسرای صهیونیستی به عنوان بخشی از توافق احتمالی آتش‌بس در غزه هستند.

به گزارش آناتولی، دفتر نتانیاهو اعلام کرد نخست‌وزیر با روسای سرویس‌های اطلاعاتی رژیم صهیونیستی، شاباک و موساد صحبت کرد و توافق کرد که دو هیات از طرف آنها در روزهای آینده به دوحه و قاهره بروند.

رسانه‌های اسرائیل به نقل از نخست وزیر این رژیم اعلام کردند که «ارتش برای آغاز عملیات نظامی در رفح و آزادسازی اسرا آماده می‌شود.»

این موافقت چند ساعت پس از آن صورت گرفت که تلویزیون رسمی رژیم صهیونیستی امروز گزارش کرد در جلسه عصر پنجشنبه کابینه جنگ بین بنیامین نتانیاهو از یک سو، و وزیران «بنی گانتس» و «گادی آیزنکوت» از سوی دیگر، درمورد مدیریت جنگ، درگیری لفظی روی داده است.

تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش کرد «دیوید بارنیا»، رئیس سازمان اطلاعاتی موساد در این دیدار درخواست کرده که اختیارات هیات مذاکره کننده رژیم صهیونیستی درباره آزادی اسرای صهیونیستی گسترش یابد و همین درخواست موجب درگیری لفظی بین دو وزیر و نتانیاهو شد.

مذاکرات غیرمستقیم بین رژیم صهیونیستی و حماس با میانجیگری قطر، مصر و آمریکا در دوحه با هدف دستیابی به توافق مبادله اسرا و آتش‌بس دوم بین دو طرف ادامه دارد. در نخستین آتش بس موقت که اوایل ماه دسامبر یک هفته به طول انجامید، منجر به تبادل زندانیان و انتقال کمک‌های انسانی محدود به غزه شد.

حداقل ۹ هزار و ۱۰۰ فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی به سر می‌برند و از سوی دیگر، تخمین زده می‌شود که حدود ۱۳۴ اسیر صهیونیستی در غزه حضور داشته باشد، در حالی که حماس اعلام کرد ۷۰ نفر از آنها در حملات رژیم صهیونیستی به کشته شده‌اند.

ارتش رژیم صهیونیستی از ۷ اکتبر جنگ ویرانگری را علیه غزه آغاز کرده است که ده‌ها هزار شهید و مجروح برجای گذاشته است که بیشتر آنها کودک و زن هستند.