دلار بازار آزاد گران شد | سکه؛ ۱۰ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان | جدیدترین قیمت‌ها از بازار طلا، سکه و ارز در یکم مرداد ماه
دلار بازار آزاد گران شد | سکه؛ ۱۰ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان | جدیدترین قیمت‌ها از بازار طلا، سکه و ارز در یکم مرداد ماه
هم‌اکنون در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هرگرم ۹۴۳ هزار تومان، قیمت دلار ۲۱ هزار و ۸۵۰ تومان و قیمت سکه تمام‌ بهار آزادی طرح جدید ۱۰ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان است.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تسنیم، هم‌اکنون در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸ عیار هر گرم ۹۴۳ هزار تومان، قیمت دلار ۲۱  هزار و ۸۵۰ تومان و قیمت سکه تمام‌ بهار آزادی طرح جدید ۱۰ میلیون تومان و ۱۵۰ هزار تومان و قیمت سکه طرح قدیم ۹  میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است.

همچنین در بازار سبزه‌میدان، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی ۵ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان، ربع‌ سکه بهار آزادی ۳ میلیون و ۱۲۰ هزار تومان و سکه گرمی یک‌ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

قیمت هر گرم طلای ۱۸عیار هم ۹۴۳ هزار تومان، هرگرم طلای ۲۴عیار یک‌ میلیون و ۲۷۷ هزار تومان و هر مثقال طلا ۴ میلیون و ۸۵ هزار تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت ۱۸۴۹ دلار معامله می‌شود.

گفتنی است، ‌همزمان با کاهش قیمت ارز در بازار آزاد، قیمت طلا و سکه نیز در بازار با کاهش چشم‌گیری همراه شده است؛ بازاری‌ها پیش‌بینی می‌کنند قیمت طلا و سکه همزمان با ریزش قیمت ارز کاهش بیشتری داشته باشد.

به گزارش تسنیم، ‌بعد از تشدید نوسانات ارزی در بازار و پیشروی قیمت دلار تا کانال ۲۶ هزار تومانی، از ظهر یکشنبه ۲۹ تیرماه مدار قیمتی در بازار ارز تغییر جهت داده و با ورود به سیر نزولی شاهد ریزش قیمت ارز هستیم.

همزمان با ریزش قیمت‌ها در بازار ارز، قیمت دلار از ۲۶ هزار تومان صبح یکشنبه به ۲۱ هزار و ۸۵۰ تومان در ظهر امروز چهارشنبه یکم مردادماه رسیده است؛ البته فعالان بازار پیش‌بینی می‌کنند که قیمت ارز در ساعات پایانی معاملات امروز کاهش بیشتری را تجربه کند.

بر همین اساس در بازار آزاد هم‌اکنون قیمت دلار ۲۱ هزار و ۸۵۰ تومان، یورو ۲۵ هزار و ۷۰۰ تومان و درهم امارات ۶ هزار و ۱۰۰  تومان اعلام شده است.

صرافی‌های بانک‌ها امروز چهارشنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم با کاهش نسبت به قیمت‌های پایانی روز کاری قبل ۲۰ هزار و ۳۵۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۹ هزار و ۶۵۰ تومان خریداری می‌کنند.

طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها با کاهش نسبت به قیمت‌های پایانی روز کاری قبل ۲۳ هزار و ۳۵۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو در این صرافی‌ها ۲۲ هزار و ۶۵۰ تومان درج شده است.

گفتنی است، یکی از نشانه‌هایی که کارشناسان ارزی را هم به کاهش قیمت ارز از روزهای آینده امیدوار کرده، اختلاف بالای قیمت خرید و فروش ارز در صرافی‌های بانکی است؛ امروز قیمت خرید و فروش دلار  و یورو در این صرافی‌ها ۷۰۰ تومان اختلاف داشت. فعالان بازار معتقدند بازارساز به‌زودی با ورود جدی به بازار قیمت‌ها را برمی‌گرداند و شاید اتفاقی مشابه شهریور ۹۷ در انتظار بازار باشد.