رسول پناه: پرونده برانکو را برای همیشه می‌بندیم/ قرار نیست پنجره بسته شود، فوقش جریمه می‌دهیم
رسول پناه: پرونده برانکو را برای همیشه می‌بندیم/ قرار نیست پنجره بسته شود، فوقش جریمه می‌دهیم
سرپرست باشگاه پرسپولیس ضمن اشاره به این موضوع که این باشگاه مصمم است تا پرونده شکایت سرمربی اسبق سرخپوشان به طور کامل بسته شود، تاکید کرد که شایعات در خصوص احتمال بسته شدن پنجره نقل و انتقالات این باشگاه صحت ندارد.

به گزارش ایرنا، در شرایطی که باشگاه پرسپولیس تا چند روز آینده باید مبلغ یک میلیون و ششصد هزار یورو بدهی خود را به برانکو ایوانکوویچ و دستیاران کروات وی پرداخت کند، ممکن است تسویه کامل این بدهی زمان بیشتری ببرد.

به همین منظور با مهدی رسول پناه سرپرست باشگاه پرسپولیس تماس گرفتیم تا آخرین اخبار را در این خصوص به اطلاع هواداران پرسپولیس و جامعه فوتبال برسانیم؛ متن کامل گفت‌وگوی رسول‌پناه با ایرنا را در زیر می‌خوانید.

از شب گذشته اعلام شد که باشگاه حدود ۸۰ درصد از مطالبات برانکو و دستیارانش آماده کرده است؛ آیا این خبر صحت دارد؟

قطعا ما دنبال این هستیم تا خبرهای خوبی به هواداران بدهیم. می‌خواهیم طلب برانکو را پرداخت کنیم اما بزرگترین مشکل ما الان بحث انتقال پول است. اینکه بخواهیم پول را از ریال به یورو تبدیل کنیم و برای برانکو بفرستیم واقعا کار مشکلی است.

با این شرایط الان چاره چیست؟

بدنبال این هستیم تا توسط بانک مرکزی بتوانیم این کار را انجام بدهیم و پول برانکو را پرداخت کنیم. بالاخره ما باید این پول را پرداخت کنیم و نمی‌توانیم این مبلغ را ندهیم. البته ممکن است پول خود برانکو یک یا دو هفته بعد به طور کامل پرداخت شود.

این مسئله یعنی پرداخت پول برانکو بعد از مهلت فیفا آیا به ضرر پرسپولیس نمی‌شود؟

نه ایرادی ندارد چون بعد از تاریخ اعلام شده توسط فیفا، ما یک ماه فرصت داریم تا پول برانکو را بدهیم. در بدترین حالت جریمه‌ می‌شویم و این جریمه را می‌دهیم اما منابع ما برای تامین پول آماده است.

اما گفته می‌شود اگر پرسپولیس تا ۱۶ مردادماه تمام پول را ندهد پنجره نقل و انتقالاتی باشگاه بسته می‌شود.

اصلا قرار نیست پنجره نقل و انتقالاتی بسته شود چون بعد از تاریخ اعلامی فیفا ما یک ماه فرصت داریم تا پول برانکو را بدهیم و فقط یک جریمه باید پرداخت کنیم. ما هم در این مدت پول برانکو و دستیارانش را کامل می‌دهیم تا برای همیشه این پرونده بسته شود.

شما در شرایطی می‌گویید که مشکل جابجایی پول وجود دارد که قسمتی از این پول به صورت دلاری در حساب پرسپولیس است.

بله؛ قسمتی از پول به صورت دلاری است و قسمتی به صورت ریالی. ما فقط منتظر هستیم بتوانیم ریال را به یورو تبدیل کرده و به حساب برانکو بریزیم. فکر می‌کنم این پروسه تا بعد از تاریخ اعلامی فیفا یعنی ۱۶ مردادماه طول می‌کشد.

اولویت پرداخت با برانکو است یا دستیارانش؟

اولویت اول ما پرداخت مطالبات دستیاران برانکو است و بعد از آن طلب خودش را هم کامل پرداخت می‌کنیم.

پس با این اوصاف هواداران پرسپولیس نباید نگران باشند؟

خیر. مشکلی پیش نمی‌آید. تمام تلاش ما این است که قضیه برانکو را برای همیشه تمام کنیم.