علی‌نژاد: قراردادهای فوتبالی محرمانه نیست
علی‌نژاد: قراردادهای فوتبالی محرمانه نیست
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان، گفت:‌ قراردادهای فوتبال جنبه محرمانه دارد و تنها در صورت توافق طرفین، محرمانه می‌ماند.

«مهدی علی‌نژاد» (شنبه) در خصوص رسانه‌ای شدن قراردادهای بازیکنان خارجی فوتبال، اظهار داشت: فکر نمی‌کنم قراردادها محرمانه باشد، اما باید بررسی کرد که چگونه این قراردادها به دست رسانه‌ها می‌رسد و هدف از این کار چیست.

وی افزود: فضا باید شفاف باشد و تاجایی که می‌دانم قراردادها جنبه محرمانه ندارد و با توافق طرفین محرمانه می‌ماند.

این مقام مسوول ادامه داد: مدیرعامل استقلال نگران است که چگونه قراردادها رسانه‌ای می‌شود.

وی در مورد دوپینگ‌های صورت گرفته در ووشو، گفت: دوپینگ در همه جای دنیا اتفاق نامبارکی است اما به هر حال سالیان سال است که اتفاق می‌افتد و در همه جا قهرمانان جهان المپیک دوپینگ‌شان بعد از سال‌ها مشخص می‌شود.

علی نژاد تصریح کرد: در ووشو هم در ۱۳ سالی که بودیم آموزش‌های لازم را دادیم و تست‌گیری داشتیم. در این ۱۳ سال ۱۱۸ تست را از قهرمانان و ملی‌پوشان گرفتیم که تنها ۱۳ مورد مثبت بود که ۳.۵درصد می‌شود.

رییس پیشین فدراسیون ووشو اظهار کرد: همچنین در این ۱۳ سال ۱۲۰ تست از ووشوکاران ما در رقابت‌های بین‌المللی گرفته شد که از این تعداد تقریباً در بزرگسالان مورد مثبتی نداشتیم. در سال ۲۰۱۸ دو مورد و ۲۰۱۹ یک مورد مثبت اعلام شد. به هر حال هر کاری ممکن است دچار اشکال شود. آمار ۳ درصدی نرمال است و نمی‌شود بگویم که تست‌های زیادی مثبت شده است.

معاون  قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش با اشاره به اینکه تست افرادی که مثبت شد از قهرمانان ما بودند که مدال‌های زیادی گرفته بودند، عنوان کرد:‌ مریم هاشمی و قلی‌پور تعداد مدال‌های آنها در جهان رکورددار است. هاشمی در سال ۲۰۱۹ در اردو تست داده بودکه منفی شد. من همه این ورزشکاران را می‌شناسم و بعید می‌دانم که در آلوده شدن آنها عمدی در کار بوده باشد. آنها افرادی نیستد که ناشیانه دست به دوپینگ بزنند.

علی‌نژاد در مورد اینکه چرا این دوپینگ‌ها از سوی فدراسیون رسانه‌ای نشد، گفت: بدین دلیل بود که مراسم دادرسی طول کشید در تیرماه ۹۸ دو مورد اعلام شد و از آنجایی که همه اقدامات تعلیق دارد ما هم ضرورتی نمی‌دیدیم و قانون هم چیزی را الزام نکرده بود که اعلام کنیم. دوپینگ‌های زیادی در رشته‌های مختلف مثبت شده اما کدام مورد را فدراسیون مربوطه اعلام کرده بلکه همه آنها را نادو اعلام کرد.

وی در خصوص محرومیت سنگین خواهران منصوریان گفت: خواهران منصوریان ثمره مدیریت همین فدراسیون هستند. این را باید بدانیم ورزشکاری که وارد حاشیه شود اهرم‌های انضباطی در مقابلش وجود دارد. در حال حاضر من در فدراسیون مسوولیتی ندارم و این تصمیم کمیته انضباطی بوده است.

وی افزود: امیدوارم هر تصمیمی که گرفته شد به نفع ووشو ایران باشد. امیدوارم ورزشکاران وارد حاشیه نشوند چون به نفع خودشان و خانواده‌شان نیست. بخشی از این کمیته انضباطی به شکایت شخصی، بخشی عمومی بوده و بخشی دیگر به خاطر منافع ملی بوده که نهادهای امنیتی وارد شده‌اند.