مراسم تودیع و معارفه ذیحساب طرح های عمرانی شرکت آب منطقه ای قزوین
مراسم تودیع و معارفه ذیحساب طرح های عمرانی شرکت آب منطقه ای قزوین
معین نیوز_طی مراسمی با حضور معاون نظارت مالی و رئیس خزانه معین استان، مدیر عامل و جمعی از معاونین و همکاران شرکت آب منطقه ای قزوین ذیحساب جدید طرح های عمرانی شرکت آب منطقه ای قزوین معارفه شد.

به گزارش ارسالی خبرنگار معین از قزوین،،طی مراسمی با حضور معاون نظارت مالی و رئیس خزانه معین استان، مدیر عامل و جمعی از معاونین و همکاران شرکت آب منطقه ای قزوین ضمن تقدیر و تشکر از زحمات سعید عظیم دخت ذیحساب سابق طرح های عمرانی این شرکت احمد جباری بعنوان ذیحساب جدید طرح های عمرانی شرکت آب منطقه ای قزوین معارفه شد.

منصور ستوده مدیر عامل این شرکت ضمن تقدیر از زحمات و تلاش های سعید عظیم دخت در زمان تصدی مسئولیت ذیحساب طرح های عمرانی شرکت آب منطقه ای قزوین عنوان داشت: ارتباط دو سویه و تعامل مناسب ذیحساب با معاونین و مدیران شرکت و حرکت در چارچوب قانون به همراه خصوصیات اخلاقی و اشراف بر قوانین و مقررات از ویژگی های بارز ذیحساب سابق شرکت بوده که همین عامل سبب تسهیل در روند اجرایی امور مالی شرکت در زمان تصدی وی بر این جایگاه خطیر شده است. ستوده در ادامه با اشاره به محدودیت های مالی و شرایط کنونی اقتصاد کشور عنوان داشت: با توجه به رسالت و اهداف ذاتی شرکت که تامین منابع آب در بخش های کشاورزی، صنعت و شرب و همچنین حفظ و حراست از منابع آبی سطحی و زیرزمینی استان می باشد، انتظار همکاری، همراهی و ارائه راهکارها و پیشنهادهای مالی جهت حل چالش های فراروی طرح های عمرانی شرکت توسط ذیحساب وجود دارد که ذیحساب سابق با رعایت حساسیت های موجود در این حوزه و لحاظ کردن محدودیت ها همیشه بعنوان یک دوست و مشاور ایفای وظیفه نمودند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قزوین با اشاره به برنامه جامع این شرکت جهت تامین آب شرب استان اظهار داشت: انتقال آب از سد طالقان برای ۱۴ شهر و ۱۹۴ روستای شمالی استان و تامین آب شرب ۵ شهر و ۳۰ روستای جنوب استان از سد بالاخانلو از جمله پروژه های دردست اجرا توسط این شرکت جهت تامین بخشی از نیاز آب شرب استان می باشد که باید با نگاه ویژه مسیر اجرای این پروژه های مهم و زیربنایی استان را تسهیل نمود. ستوده استفاده از سرمایه گذاری بخش خصوصی در کنار مولد سازی اموال مازاد را دو ظرفیت و پتانسیل بسیار خوب در جهت رشد و تسریع در روند اجرایی پروژه های این شرکت برشمرد و عنوان داشت: با توجه به کمبود اعتبارات بهره گیری از این ظرفیت ها می تواند گامی موثر در جهت تکمیل پروژه های عمرانی شرکت باشد که منافع آن در ادامه شامل حال عموم مردم استان خواهد شد.

در ادامه این مراسم کریم مراحمی معاون نظارت مالی و رئیس خزانه معین استان عنوان داشت: اداره کل سازمان امور اقتصاد و دارایی استان با حساسیت ویژه ای هزینه کرد بودجه دولت را رصد می کند زیرا محدودیت منابع مالی در حال حاضر باعث کاهش نقدینگی دولت شده است که این موضوع خود سبب سخت تر شدن کار و مسئولیت مدیران شده است.

وی افزود: برای حل بخشی از مشکلات ناشی منابع مالی بحث مولد سازی اموال مازاد شرکت های و همچنین تهاتر جهت تسویه بدهی های شرکت های پیمانکاری بعنوان دو راهبرد اساسی وزارت اقتصاد و دارایی در حال پیگیری است. مراحمی با اشاره به موضوع مولد سازی گفت: در بحث مولد سازی فقط موضوع شناسایی و فروش اموال مازاد مطرح نیست بلکه ایجاد ارزش افزوده برای دارایی های ملکی شرکت ها و یا استفاده از ظرفیت سرمایه گذاری بخش خصوصی از جمله شیوه های دیگری است که مدیران عامل می توانند در موضوع مولدسازی آن ها را پیگیری نمایند.

معاون نظارت مالی و رئیس خزانه معین استان در پایان ابراز امیدواری کرد با استفاده از عواید ناشی از مولد سازی بخشی از مشکلات پروژه های عمرانی در حوزه منابع آبی استان مرتفع گردد و گامی موثر در مسیر رشد و توسعه استان برداشته شود. در خاتمه این مراسم با اهداء لوح تقدیر از زحمات ۵ ساله سعید عظیم دخت ذیحساب سابق طرح های عمرانی شرکت آب منطقه ای قزوین تقدیر و تشکر بعمل آمد و احمد جباری بعنوان ذیحساب جدید این شرکت معارفه شد.