پوررهنما همچنان در رتبه سوم برترین های پاراتکواندو جهان
پوررهنما همچنان در رتبه سوم برترین های پاراتکواندو جهان
مهدی پوررهنما ورزشکار گیلانی همچنان در رتبه سوم برترین های پاراتکواندو جهان در وزن خود قرار گرفت.

رئیس هیات تکواندو استان گیلان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت : از سوی فدراسیون جهانی تکواندو، جدیدترین رنکینگ (رتبه بندی) برترین پاراتکواندوکاران جهان در ماه میلادی جاری اعلام شد که مهدی پوررهنما در وزن ۷۵- کیلوگرم (۴۴ K) با ۱۶۱/۸۴ امتیاز در رده سوم این وزن قرار گرفت و جایگاه خود را حفظ کرد.

محسن سترگی افزود: البته به جز پور رهنما ملی پوش گیلانی تیم ملی پاراتکواندو که همانند چند ماه اخیر در رتبه سوم وزن خود قرار دارد، محمود جعفرزاده و علیرضا بخت ، دیگر ملی پوشان پاراتکواندو ایران به ترتیب در مکان های سیزدهم و چهل و هفتم رتبه بندی جهانی این وزن قرار گرفتند.

وی بیان کرد: پور رهنما در اکثر ماه های سال گذشته میلادی در رتبه بندی جهانی در مکان اول وزن خود قرار داشت و در نهایت نیز این ورزشکار شایسته استان گیلان سهمیه حضور در پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو را کسب کرد.

رئیس هیات تکواندو استان گیلان ابراز امیدواری کرد که این ملی پوش گیلانی که یکی از امیدهای ایران برای کسب مدال در پارالمپیک است ، همچنان با قدرت بدرخشد و در نهایت مدال طلای مسابقات پارالمپیک ۲۰۲۰ را برای ایران و استان گیلان به ارمغان آورد.

مهدی پوررهنما متولد سال ۱۳۷۴  بندرانزلی است و از هفت سالگی در رشته تکواندو فعالیت خود را آغاز و تاکنون افتخارات بسیاری کسب کرده که علاوه بر تصاحب مدال طلای سومین دوره رقابت های پاراتکواندو جام ریاست فدراسیون جهانی ۲۰۱۹،  طلای مسابقات قهرمانی ۲۰۱۹ آسیا، مدال طلای هفتمین دوره پاراتکواندو جهانی انگلیس در سال ۱۳۹۶، مدال طلای جهانی آمریکای جنوبی سال ۱۳۹۱، طلا جهانی روسیه سال ۱۳۹۳، طلای تکواندو آسیا چین تایپه، نقره تکواندو جهانی ۱۳۸۹، برنز مسابقات باکو سال ۱۳۸۸، مدال طلای پاراتکواندو آسیا در کره جنوبی و مدال طلای پاراتکواندو آسیا در فیلیپین از جمله افتخارات این ورزشکار گیلانی است.