پیامدهای دربی گیلان؛ شکایت سپیدرود از داور بازی الگیلانو
پیامدهای دربی گیلان؛ شکایت سپیدرود از داور بازی الگیلانو
باشگاه سپیدرود رشت از داور بازی این تیم برابر ملوان انزلی در دربی گیلان در لیگ دسته اول شکایت کرد.

در هفته بیست و هشتم رقابت های فوتبال لیگ دسته اول کشور و در یکی از دربی های گیلان در این لیگ تیم های سپیدورد رشت و ملوان بندرانزلی دوشنبه شب در ورزشگاه سردارجنگل رشت به مصاف هم رفتند که در نهایت دو تیم به نتیجه مساوی یک بر یک دست یافتند اما این دیدار که به الگیلانو معروف است، تبعاتی نیز داشت که یکی از مهمترین آن شکایت باشگاه سپیدرود رشت از داور این دیدار بود.

مسئول روابط عمومی باشگاه سپیدرود رشت روز چهارشنبه در این خصوص در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: متاسفانه سپیدرود رشت از ابتدای فصل تاکنون بارها از اشتباهات داوری متضرر شده که یکی از نمونه های بارز آن بازی برابر ملوان بود.

رادنی دیدار افزود: گل ملوان با خطای هند مسلم بازیکن این تیم به ثمر رسید که در این خصوص شکایت رسمی باشگاه سپیدرود رشت علیه تیم داوری این مسابقه را به فدراسیون ارسال کردیم و در زمینه به ثمر رسیدن گل ملوان نیز بسیاری از داوران سرشناس کشور در تماس با ما این گل را مردود دانستند و همگان اظهار داشتند که خطای هند به طور وضوح قابل رویت بود.

وی ادامه داد: البته نه همدردی آنها و نه حتی جریمه و محرومیت داور، سه امتیاز را به سپیدرود بر نمی‌گرداند و ما از کمیته داوران، کمیته اخلاق و ریاست سازمان لیگ می‌خواهیم به این حق کشی‌ ها علیه یکی از معدود تیم‌های خصوصی و ریشه‌ دار فوتبال ایران به ‌صورت ویژه رسیدگی کنند.

وی بیان کرد: در فاصله ۲۴ ساعت تا مسابقه ملوان، تیم داوری به ناگهان تغییر می کند و یک داور جوان(حسین زیاری) برای مسابقه با این درجه حساسیت جایگزین اشکان خورشیدی می‌شود ضمن اینکه ما از همان داور اول هم (اشکان خورشیدی) کم صدمه ندیده بودیم و در برابر داماش از یک پنالتی ما چشم‌ پوشی و یک پنالتی هم علیه ما اعلام کرده بود.

مسئول روابط عمومی باشگاه سپیدرود گفت: وقتی یک باشگاه خصوصی بدون وابستگی به دولت و صنایع بزرگ ملی و نگرفتن درآمدهای بدیهی فوتبال مانند حق پخش تلویزیونی، تبلیغات پیرامونی، حق کپی ‌رایت، بلیط فروشی و مسائل دیگر بیش از نیم قرن زنده مانده و به فوتبال ایران به‌لحاظ داشتن باشگاهی قدیمی اعتبار بخشیده، این ناحقی‌ ها فشار و ظلمی مضاعف بر شانه نحیف فوتبال خصوصی است.

دیدار خاطرنشان کرد: سپیدرود به دلیل اشتباهات پی در پی و مسلسل ‌وار داوری از ابتدای فصل تاکنون متضرر شده و حتی سقوط این تیم به لیگ دسته اول نیز یکی از عینی ‌ترین نشانه اشتباهات داوران علیه سپیدرود است.

مدیر روابط عمومی باشگاه سپیدرود اظهار کرد: خاموش شدن چراغ تیم ‌های ریشه‌دار و خصوصی؛ مرگ فوتبال است و تیم هایی همچون آرارات، ابومسلم، شاهین، شموشک و بسیاری دیگر در سایه همین نوع مدیریت باری به هر جهتی نابود شدند و امسال نیز تمام دوستان منتظر هستند تا یک نام اصیل و ریشه‌دار دیگر به این لیست طولانی اضافه شود.

وی ابراز امیدواری کرد که مسئولان فدراسیون فوتبال وکمیته انضباطی پیگیر این موضوعات و همچنین شکایت باشگاه سپیدرود باشند و با درنظرگرفتن راه حل مناسب دیگر شاهد چنین اشتباهات محرزی از سوی داوران در رقابت ها نباشیم.