کارشناس چینی: فضاهای مرطوب محیط مناسبی برای پرورش کرونا است
کارشناس چینی: فضاهای مرطوب محیط مناسبی برای پرورش کرونا است
کارشناس ارشد مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های چین با اشاره به شباهت محیط های شیوع ویروس کرونا در ووهان و پکن اعلام کرد تحلیل های اولیه نشان می دهد که فضای های سرد و مرطوب محیط مناسبی برای پرورش ویروس کرونا است.

«وو زون یو» روز جمعه در یک کنفرانس خبری در پکن افزود: تجزیه و تحلیل شیوع کرونا در پکن و ووهان نشان می دهد که بازار غذاهای دریایی و گوشتی بیش از سایر بازارها مستعد این ویروس هستند هرچند تحقیقات کامل هنوز در حال انجام است.

ویروس کرونا برای نخستین بار در چین در بازار غذاهای دریایی ووهان شناسایی شد در پکن نیز این ویروس در قسمت ماهی فروشان بازار “شین فادی” گزارش شد.

وضعیت کرونا در پکن کنترل شده است

این متخصص همه‌گیرشناسی مرکز کنترل بیماری های چین با بیان اینکه وضعیت شیوع ویروس کرونا در پکن بعد از ۷ روز از شیوع اولیه، کنترل شده است گفت: تحت کنترل در آمدن وضعیت کرونا در پکن، به معنای آن نیست شاهد گزارش موارد جدید نباشیم.

او افزود: ظرف دو روز آینده امکان دارد باز هم موارد جدید بیماری گزارش شود این موارد جدید در واقع بخشی از کسانی خواهند بود که در روزهای گذشته از آنها تست گرفته شده است اما به تدریج تعداد مبتلایان کاهش خواهد یافت.

«وو» مهمترین اقدام کنترل و پیشگیری را بسته شدن بازار “شین فادی” عنوان کرد و گفت: افراد آلوده به سرعت شناسایی و انتقال ویروس متوقف شده است بیشتر عفونت های شناسایی شده در روزهای گذشته هم در واقع قبل از بسته شدن بازار اتفاق افتاده است.

مقامات بهداشتی چین امروز جمعه در ادامه موج دوم کرونا در این کشور، از شناسایی ۳۲ بیمار در سراسر چین از جمله ۲۵ تن در پایتخت خبر دادند.

بعد از حدود دو ماه که پکن هیچ موردی از ابتلا به کرونا را گزارش نکرده بود پنجشنبه گذشته اعلام شد که مواردی از ابتلا به کرونا در بازار تره بار “شین فادی” در جنوب پکن شناسایی شده است.

از ابتدای شیوع ویروس کرونا در چین تا کنون ۶۰۳ بیمار در پکن شناسایی شده اند که از این تعداد ۹ تن جان باخته اند.

انتشار داده های توالی ژنی کووید ۱۹ کشف شده در بازار شین فادی پکن

مرکز کنترل بیماری های چین داده های توالی ژنی مربوط به کرونا کشف شده در بازار عمده فروشی مواد غذایی “شین فادی” را به طور رسمی منتشر و داده ها را با سازمان بهداشت جهانی و سازمان جهانی اشتراک گذاری داده های آنفلوآنزا و جامعه جهانی به اشتراک گذاشت.