کالدرون: حاضرم با پرسپولیس مذاکره و توافق کنم/بیرانوند در اروپا موفق می‌شود
کالدرون: حاضرم با پرسپولیس مذاکره و توافق کنم/بیرانوند در اروپا موفق می‌شود
سرمربی پیشین تیم فوتبال پرسپولیس گفت: حاضر هستم با پرسپولیس توافق کنم چرا که رابطه خوبی با اعضای هیات مدیره این باشگاه دارم و از طرفی دوست ندارم مشکلی برای این تیم به وجود بیاید.

گابریل کالدرون پس از پایان نیم فصل اول رقابت های لیگ برتر، پرسپولیس را در صدر جدول تحویل یحیی گل‌محمدی داد و به کشورش آرژانتین بازگشت. او پس از جدایی برای دریافت مطالباتش به فیفا رفت و باشگاه پرسپولیس به پرداخت ۵۸۰ هزار یور محکوم شد.

سرمربی پیشین تیم فوتبال پرسپولیس روز سه شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، در مورد مسائل مختلف مانند محکومیت باشگاه پرسپولیس در این پرونده، جایگاه مستحکم پرسپولیس در صدر جدول و … صحبت‌هایی انجام داد که در زیر می‌خوانید:

مدیران باشگاه پرسپولیس پس از صدور حکم فیفا اعلام کردند کالدرون گفته می‌خواهم با این باشگاه توافق کنم. آیا کالدرون قرار است به پرسپولیس تخفیف دهد یا اینکه به این باشگاه برای پرداخت پول زمان بیشتری دهد؟
وکیلم مذاکرات را پیگیری می‌کند، چون در تخصص ایشان است، او به من توصیه کرد مذاکره نکنید، چون اگر مذاکره کنید و به توافق حاصله عمل نشود، باید دوباره یک دادگاه جدید تشکیل شود و همه چیز به مدت  ۲ سال دیگر طول خواهد کشید. من حاضر به صحبت با باشگاه پرسپولیس هستم، زیرا با اعضای هیات مدیره رابطه خوبی دارم و تا جایی که به برخی شرایط عمل شود، من مشکلی برای مذاکره ندارم

تیم در آستانه قهرمانی قرار دارد. نظر شما در مورد این موضوع چیست؟
دور از انتظار نبود، خیلی خوشحالم که پرسپولیس در آستانه کسب قهرمانی است، فکر می‌کنم یک جاهایی خوب عمل کردیم، من این چالش را قبول کردم چون می‌دانستم تیم خوبی خواهیم شد و بازیکنان هم این را نشان دادند، ما روز به روز پیشرفت کردیم و تیمی بهتر از قبل ساختیم. بازیکنان نشان دادند که بی‌نظیر هستند و من فقط می‌توانم از زحماتشان تشکر کنم. ما از کیفیت و توانایی آنها استفاده کردیم و تک‌تک آنها را به نهایت بهره‌وری رساندیم، و سعی کردیم با دید فوتبالی خودمان به پیشرفت آنها کمک کنیم. آنها نشان دادند که با همه مربی‌ها اول هستند. من می‌خواستم کار مشکلی انجام دهم مثل کسب چهارمین قهرمانی، اما جام حذفی را هم می‌خواستم، همچنین می‌خواستم در لیگ قهرمانان |آسیا هم به موفقیت بزرگی دست پیدا کنیم.

ابتدای فصل خیلی‌ها به عملکرد تیم انتقاد کردند اما زمانی که شما رفتید تیم را در صدر جدول قرار دادید.
ایجاد تغییر در یک تیم قهرمان ساده نیست، اما تیم در زمان من داشت پیشرفت می‌کرد و زمانیکه من رفتم پویایی خیلی خوبی داشت.

روز گذشته علیرضا بیرانوند ایران را برای حضور در تیم آنتورپ بلژیک ترک کرد. او می‌تواند در فوتبال اروپا موفق عمل کند؟
علی همه خصوصیات برای موفقیت در اروپا را دارد. من خیلی خوشحالم و این گام باعث پیشرفت دو چندان او خواهد شد. فوتبالیست‌های ایرانی ویژگی‌های موفقیت در اروپا را دارند، در گذشته دیگران این را ثابت کردند و علی هم نشان خواهد داد.