کمک پنج هزار دلاری راسل کرو برای بازسازی رستوران اسطوره‌ای بیروت
کمک پنج هزار دلاری راسل کرو برای بازسازی رستوران اسطوره‌ای بیروت
راسل کرو، بازیگر سرشناس هالیوودی و برنده جایزه اسکار برای بازسازی یک رستوران مشهور و قدیمی بیروت که در انفجار اخیر آسیب دید، پنج هزار دلار کمک مالی کرد.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از بی‌بی‌سی،‌ رستوران Le Chef (سرآشپز) در شهر بیروت از رستوران‌های قدیمی است که ده‌ها سال است در این شهر بر پا بوده است. این رستوران در اثر انفجار اخیر بیروت به شدت آسیب دیده است. به نوشته سایت جمع‌آوری کمک برای این بازسازی، رستوران لوشف (سرآشپز)، در اثر انفجار ده روز پیش به کلی “در هم ریخت.”

دیروز پنجشنبه، ۱۳ اوت یکی از مسئولان جمع‌آوری کمک برای بازسازی این رستوران اعلام کرد که یک کمک بسیار سخاوتمندانه از شخصی به نام راسل کرو دریافت کرده‌اند. راسل کرو در توییتی کمک خود را به این رستوران تایید کرد و نوشت این کمک را از طرف آنتونی بوردین، آشپز و گزارشگر مشهور آمریکایی پرداخته است.

آنتونی بوردین که به دلیل مستندهایش درباره رستوران‌ها و خوردنی‌ها در سراسر جهان شهرت داشت دو سال پیش خودکشی کرد. او در یکی از مستندهایش به رستوران لوشف بیروت رفته بود. راسل کرو در توییتر نوشت: “فکر می‌کنم اگر هنوز آنتونی بوردین در کنار ما بود، حتما این کار را می‌کرد.” او آرزو کرد این رستوران لبنانی هر چه زودتر به وضع عادی برگردد.

رستوران لوشف در یکی از محله‌های مسکونی نزدیک به محل انفجار مهیب در بندر بیروت قرار دارد. جمع‌آوری کمک در اینترنت برای بازسازی این رستوران را آماندا بلی، فیلمساز، و ریچارد هال، روزنامه‌نگار، عملی کردند. آنها قصد جمع‌آوری سیزده هزار دلار داشتند اما با کمک پنج هزار دلاری راسل کرو، ظرف یک روز از مبلغ تعیین‌شده گذشتند. آنها اکنون تصمیم دارند به دریافت کمک ادامه دهند و تا راه افتادن دوباره رستوران از کارکنانش حمایت کنند.

آنتونی بوردین، دو بار به بیروت سفر کرد و هر دو بار هم در لوشف غذا خورد. او در سال ۲۰۱۰، در مستندش گفته بود: “لوشف یک مکان اسطوره‌ای است در بیروت و به غذاهای کلاسیک، ساده و سبک خانگی‌اش مشهور.”